Elinden ameliyat geçiren biri istediği mesleği yapabilir mi?

ewer

Femtopat
Daha fazla  
Evet, 13 yaşındayken elimden ameliyat oldum. Gece çantaya ayağım çarptı, düştüm, sonra doktora gitmedim. Anneme sonradan gösterdim, okula gitmeden hemen doktora gittik ve boksör kırığı dedi. Sol serçe yani 5. tarak kemiği olarak adlandırılıyor. O zamanalar deneme sınavlarına girdim. Haliyle kırık elimi kullandım biraz da yaramazlık açtım kolumdaki bandı falan, sonra gittiğimde ameliyat olman gerek ileride sorun açar yan kaynamış dedi. Benim oğlum da oldu dedi sonra otururken bir kadın geldi doktora sövdü, ben de korktum iptal ettim ameliyat kaydımı ve başka doktor kırarım dedi. İstedim ailem yüzünden olmadı. Çok istedim ama yine aynı doktordan tekrar ameliyat eşek kafam neyse sonrası daha beter. Dikiş, biraz geçici platin, vida gibi bir şeydi takılıp çıkarılan falan. Eskisi gibi işlev görse de artık çok cılız parmağım diğerine göre. Eskisi gibi iyi değil. Ben de zaman geçtikçe bilgisayar mühendisi olmaya karar verdim. Sizce yapar mıyım? Bu elle korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, 13 yaşındayken elimden ameliyat oldum. Gece çantaya ayağım çarptı, düştüm, sonra doktora gitmedim. Anneme sonradan gösterdim, okula gitmeden hemen doktora gittik ve boksör kırığı dedi. Sol serçe yani 5. tarak kemiği olarak adlandırılıyor. O zamanalar deneme sınavlarına girdim. Haliyle kırık elimi kullandım biraz da yaramazlık açtım kolumdaki bandı falan, sonra gittiğimde ameliyat olman gerek ileride sorun açar yan kaynamış dedi. Benim oğlum da oldu dedi sonra otururken bir kadın geldi doktora sövdü, ben de korktum iptal ettim ameliyat kaydımı ve başka doktor kırarım dedi. İstedim ailem yüzünden olmadı. Çok istedim ama yine aynı doktordan tekrar ameliyat eşek kafam neyse sonrası daha beter. Dikiş, biraz geçici platin, vida gibi bir şeydi takılıp çıkarılan falan. Eskisi gibi işlev görse de artık çok cılız parmağım diğerine göre. Eskisi gibi iyi değil. Ben de zaman geçtikçe bilgisayar mühendisi olmaya karar verdim. Sizce yapar mıyım? Bu elle korkuyorum.
Eliniz tam anlamıyla işlevini kaybetmemişse Hiçbir sıkıntı olmaz kafan rahat olsun.

Eliniz tam anlamıyla işlevini kaybetmemişse hiçbir sıkıntı olmaz kafan rahat olsun.

Yok hareket ediyor eskisi gibi ama tek sorun bedensel olarak eskisi gibi değil daha ince cılız ve güçsüz kaldı kısa oldu parmak bana öyle geliyor diğerine göre umarım sıkıntı olmaz bütün parmaklarımı kullanmam hani pratik yapanlar bütün parmaklarını kullananalar gibi
ne yapayım.

Parmaklarınızı güçlendirecek egzersizler yapın. Stres topu sıkın, elinizi masaya koyup tek tek parmaklarınızı kaldırın, gitar piyano vs çalın. Zamanla güçlenir.

Parmaklarınızı güçlendirecek egzersizler yapın. Stres topu sıkın, elinizi masaya koyup tek tek parmaklarınızı kaldırın, gitar piyano vs çalın. Zamanla güçlenir. Umarım artık her şey bitti hayatın karardı senin diye son 1 yıldır böyle düşünüyorum öyle de oldu sanki ne bileyim artık eskisi gibi değil üzülüyorum bazen ağrıyor elimin her tarafı hiç acımdan o elimle işlev gördüm şimdi de eskisi gibi olmayınca keşke yapmasaydım dedim ah pişmanım ya.

Bilmiyorum pişmanım zaten son bir yıldır hayatım kaydı o güzelim eli mahvettim diye düşünüp üzülüyorum keşke zamanı geriye alabilsem.

Yeni konular

Geri
Yukarı