Uyuyamayan biri ne yapabilir?

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yarın okul var ve 15 tatilde uyku düzenim yerle bir oldu. Eskiden gece 12 gibi yatıp sabah 7'de kalkıyordum ama şimdi tatilde gece 4-5 gibi yatıp öğlen 2-3 gibi kalkıyordum. Bugün kalkamayacağımı bildiğim için eski uyku düzenim olan akşam 6'da yatıp gece 2'de kalkma fikri geldi fakat hiçbir şekilde uyuyamadım. 6'da yattım ve bu saate kadar hiç uykuya dalamadım, sonunda yeter diyerek gece 2'yi beklemeden kalktım. Okulda veya sabah 7'ye kadar uykum gelir mi ya da ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bizzat aynı durumu yaşan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, uyku düzenini oturtmak zaman alıyor. İllaki uykunuz gelecektir o yüzden benim önerim çay, kahve, kola gibi kafein içeren içecekler tüketirseniz uykunuzu bir nebze yatıştırabilirsiniz ama bu uzun vadede sağlığınıza olumsuz olarak yansıyabilir.

Yani bizzat aynı durumu yaşan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, uyku düzenini oturtmak zaman alıyor. İllaki uykunuz gelecektir o yüzden benim önerim çay, kahve, kola gibi kafein içeren içecekler tüketirseniz uykunuzu bir nebze yatıştırabilirsiniz ama bu uzun vadede sağlığınıza olumsuz olarak yansıyabilir.

Hayatımda hiç kahve içmedim başka uykumu nasıl açabilirim öneriniz var mı? Şu an uykum çok garip saat 6 da yattım 12 de kalktım fakat hiç uyuyamadım fakat uykum var mı yok mu sorusuna stabil cevap veremem ve sabahlayıp okulu bitirmem lazım bu halde.

Bir gün uyumayın. Çıkın gezin, vücudunuz yorulsun. Daha sonra 22-23 sularında yatağa yatın. Sabah 10 gibi uyanmış olursunuz. Ve uyku düzeniniz düzene girer. Okulu daha sonra gördüm. Bunun olması daha iyi çünkü az uyku vücudunuzu yorar ve daha rahat uykuya dalarsınız.

Geri
Yukarı