ELMB vs Adaptive-Sync

Bu sorunu çözdünüz mü ya da nasıl çözülüyor bir de çok problem yaratıyor mu? Sisteminiz nedir acaba?

Bu sorunu yaşayan çoğu kişi var ASUS VG258QR color banding diye aratırsanız bulursunuz. Problem yaratıyor maalesef şöyle ki dizi ve film izlerken bir müddet sonra o gözünüze çok batmaya başlıyor.

evet inceliyorum ve şu an kararsız kaldım aslında çok da beğenmiştim özelliklerini ama bu sorun ne olacak bilemedim, bir tavsiyeniz var mı acaba?

Valla bende bug a girdim yani bende bilmiyorum. ASUS VG248QG almayı düşünüyorum. İstersen sende öyle yap.
ama onda da 165 hz aşırtılabilir diyor ve eğer ELMB özelliğini açarsak ki bu önemli benim için 120 hz'e düşürüyormuş otomatik. Bir de sizin için şöyle bir yorum okudum dynamic ayarlarınla oynayın falan diyorlar gerçi siz her yolu denemişsinizdir. 😀

Ama onda da 165 Hz aşırtılabilir diyor ve eğer elmb özelliğini açarsak ki bu önemli benim için 120 Hz'e düşürüyormuş otomatik. Bir de sizin için şöyle bir yorum okudum dynamic ayarlarınla oynayın falan diyorlar gerçi siz her yolu denemişsinizdir. 😀

Dynamic derken NVIDIA'daki ayardan bahsediyorsanız evet denedim. Bir işe yaramıyor.

Dynamic derken NVIDIA'daki ayardan bahsediyorsanız evet denedim. Bir işe yaramıyor.
valla en iyisi mi şöyle yapayım diyorum gidip vatandan kontrol edeyim bi bakayım deneyeyim sonra alayım şimdi gittiğimde vatanda nelere bakayım sizce yani eğer varsa sorun direk oluyor mu sonradan da nüksedebilir mi? n11 den alacaktım bu sorunu görünce fikrimi değiştirdim vatanda gidip bu konuyu önceden konuşup tereddütle yaklaşmak daha mantıklı olur diye düşündüm hem bu sorun olduğunda garanti kapsamına girmiyor mu denediniz mi ürünü değiştirmeyi ?

valla en iyisi mi şöyle yapayım diyorum gidip vatandan kontrol edeyim bi bakayım deneyeyim sonra alayım şimdi gittiğimde vatanda nelere bakayım sizce yani eğer varsa sorun direk oluyor mu sonradan da nüksedebilir mi? n11 den alacaktım bu sorunu görünce fikrimi değiştirdim vatanda gidip bu konuyu önceden konuşup tereddütle yaklaşmak daha mantıklı olur diye düşündüm hem bu sorun olduğunda garanti kapsamına girmiyor mu denediniz mi ürünü değiştirmeyi ?
Online alışverişlerde 14 gün koşulsuz iade hakkın var, kendi evinde 14 gün deneyebilirsin yani. Vatan mağazasından alırsan böyle bir hakkın olmayacak, Vatan görevlisiyle yapabileceğin kısa testlerle alabilirsin ancak ki personel bilgisizse sorun yok bile diyebilir color banding e.

Valla en iyisi mi şöyle yapayım diyorum gidip Vatan'dan kontrol edeyim bir bakayım deneyeyim sonra alayım şimdi gittiğimde Vatan'da nelere bakayım sizce yani eğer varsa sorun direk oluyor mu sonradan da nüksedebilir mi? N11'den alacaktım bu sorunu görünce fikrimi değiştirdim Vatan'da gidip bu konuyu önceden konuşup tereddütle yaklaşmak daha mantıklı olur diye düşündüm hem bu sorun olduğunda garanti kapsamına girmiyor mu denediniz mi ürünü değiştirmeyi?

Ben Vatan'ın internet sitesinden almıştım. Siteden aldığım için cayma hakkım vardı 14 gün bende kullanıp iade ettim. Ama Vatan'da ürünü aldıktan sonra kontrol ediyorlar diye biliyorum.
Online alışverişlerde 14 gün koşulsuz iade hakkın var, kendi evinde 14 gün deneyebilirsin yani. Vatan mağazasından alırsan böyle bir hakkın olmayacak, Vatan görevlisiyle yapabileceğin kısa testlerle alabilirsin ancak ki personel bilgisizse sorun yok bile diyebilir color banding e.

Katılıyorum. Zaten ölü piksel testinde falan belli olmuyor. Ama bir şey izlemeye kalkınca anlıyorsun.

Ben Vatan'ın internet sitesinden almıştım. Siteden aldığım için cayma hakkım vardı 14 gün bende kullanıp iade ettim. Ama Vatan'da ürünü aldıktan sonra kontrol ediyorlar diye biliyorum.

Katılıyorum. Zaten ölü piksel testinde falan belli olmuyor. Ama bir şey izlemeye kalkınca anlıyorsun.
O zaman şunu anladım bu sorun varsa eğer monitörde en baştan oluyor sonradan çıkmıyor ortaya, e o zaman dediğiniz gibi internetten alayım deneyeyim bi 5-10 gün baktım sorun yok kullanmaya devam. Ha eğer sorun olursa gönderirim geri iadeye gitsin. Sanırım en mantıklısı şu an bu

Geri
Yukarı