Elon Musk üniversite kurmayı planlıyor

Bu Elon Musk hayatım boyunca gördüğüm en dolu çarlardan biri ya.

Şaka bir yana, bu dünya için çok şey yaptı. Ders kitaplarında anlatılması gereken bir insan.

Bu üniversiteden çıkacak insanların insanlığı bir adım daha öteye götüreceğini düşünüyorum. Umarım Elon Musk, kendi hayat felsefesini bu okulda öğrencilerine yansıtabilir. Sefilliğin, özlemin, zorlukların, kötülüklerin, fakirliğin, dengesizliğin, evrim öncesi atalardan kalan davranışların ve duyguların olduğu bir Dünya yerine kendisinin ötesine geçebilmiş, sonsuz teknolojik gelişmelerin yaşandığı, bilim ve teknoloji ile mutlak güce erişebilmiş, hayal gücü ve zekası yüksek bireylerle dolu bir Dünya görmeyi çok isterim.

Bu üniversiteden çıkacak insanların insanlığı bir adım daha öteye götüreceğini düşünüyorum. Umarım Elon Musk, kendi hayat felsefesini bu okulda öğrencilerine yansıtabilir. Sefilliğin, zorlukların, evrim öncesi atalardan kalan davranışların ve duyguların olduğu bir dünya yerine kendisinin ötesine geçebilmiş, sonsuz teknolojik gelişmelerin yaşandığı, bilim ve teknoloji ile mutlak güce erişebilmiş, hayal gücü ve zekası yüksek bireylerle dolu bir dünya görmeyi çok isterim.

Umarım dediğiniz gibi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı