Elraen parvayı nasıl özelleştirebilirim?

@tirabzonun_kaymagi şu sistem nasıl bakabilirseniz sevinirim.
@tirabzonun_kaymagi şu sistem nasıl bakabilirseniz sevinirim.

Sizde haklısınız ama arada uçurum olacağını düşünmüyorum, dediğim gibi tek kurşunluk hakkım var riske girmekte istemiyorum kısacası sizden ricam bana hazır sistem önerisinde bulunabilir misiniz? Yaklaşık 2 haftadır araştırıyorum ama bir türlü bulamadım bir sistem beğeniyorum tam alıcam diyorum olmuyor
@SulimaNx hazır sistemler iyi olmuyor genelde Parva'da da olduğu gibi özelleştirme yapılması gerekiyor. Hazır sisteme 5000 TL vereceğinize 5000 TL'ye çok daha iyi bir sistem toplayabilirsiniz.

Sizde haklısınız ama arada uçurum olacağını düşünmüyorum, dediğim gibi tek kurşunluk hakkım var riske girmekte istemiyorum kısacası sizden ricam bana hazır sistem önerisinde bulunabilir misiniz? Yaklaşık 2 haftadır araştırıyorum ama bir türlü bulamadım bir sistem beğeniyorum tam alacağım diyorum olmuyor.
İnanın ki benim de hazır sistemler hakkında bir bilgim yok ve dediğim gibi hazır sistemleri sevmiyorum. Fakat toplama sistem düşünürseniz @tirabzonun_kaymagi'nin attığı sistemi alabilirsiniz.

Hocam toplama konusunu şöyle çözebiliriz. Parçaları alıp Vatan Bilgisayar tarzı yerlere götürüp, başında bekleyip cüzi bir miktar ödeyerek toplattırabilirsiniz. Vatan'daki attığınız sistemin ekran kartı benim 5800 TL'ye attığım Parva'dan daha kötü. Onu alacağınıza benim attığım 5800'lük Parva'daki RAM'i 2x8 yerine 1x8 yapın. İleride aynı RAM'den bir tane daha alırsınız.

Ayrıca @tirabzonun_kaymagi 'nin attığı sistemde Parva'dakine göre daha ısınan bir ekran kartı var. Çok fark oluşturur mu, oluşturmaz. Attığı sistemde R3 3100 var. Benim attığım Parva'da R5 3500X var. Daha iyi, bir fark yaratabilir. Kısacası 5800'e benim attığım Parva'yı almak istemiyorsanız RAM'i 2x8 yerine 1x8 yapın fiyat 5500 TL oluyor zaten. SSD konusuna gelirsek ek olarak bir depolama birimi daha alırsınız en kötü. Bunlar geliştirilebilir-eklenebilir şeyler zaten. İşlemciye, ekran kartına, SSD'nin kronik sorunu olup olmadığına, PSU'nun sağlam olmasına daha çok önem verin. RAM'e, depolamaya daha az önem verin çünkü bunlar geliştirilebilir şeyler.

Hocam toplama konusunu şöyle çözebiliriz. Parçaları alıp Vatan Bilgisayar tarzı yerlere götürüp, başında bekleyip cüzi bir miktar ödeyerek toplattırabilirsiniz. Vatan'daki attığınız sistemin ekran kartı benim 5800 TL'ye attığım Parva'dan daha kötü. Onu alacağınıza benim attığım 5800'lük Parva'daki RAM'i 2x8 yerine 1x8 yapın. İleride aynı RAM'den bir tane daha alırsınız.

Ayrıca @tirabzonun_kaymagi 'nin attığı sistemde Parva'dakine göre daha ısınan bir ekran kartı var. Çok fark oluşturur mu, oluşturmaz. Attığı sistemde R3 3100 var. Benim attığım Parva'da R5 3500X var. Daha iyi, bir fark yaratabilir. Kısacası 5800'e benim attığım Parva'yı almak istemiyorsanız RAM'i 2x8 yerine 1x8 yapın fiyat 5500 TL oluyor zaten. SSD konusuna gelirsek ek olarak bir depolama birimi daha alırsınız en kötü. Bunlar geliştirilebilir-eklenebilir şeyler zaten. İşlemciye, ekran kartına, SSD'nin kronik sorunu olup olmadığına, PSU'nun sağlam olmasına daha çok önem verin. RAM'e, depolamaya daha az önem verin çünkü bunlar geliştirilebilir şeyler.
Hocam teşekkür ederim dediğinizi yapıcam.

Dediğiniz eklemeleri yaptım ve 1tb harddisk ekledim ayrıca 16gb ram yaptım 6319.fiyat çıktı dedimki 5500 TL veren 6300 de verir. Sizce fiyatına göre nasıl ve almalı mıyım? Evet derseniz yarın sipariş vericen şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-10-26-00-37-21-274_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-10-26-00-37-21-274_com.android.chrome.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Sanırım orada Ryzen 5 3500 gördüm. Eğer öyleyse 3500X ile karşılaştırın. Aralarında performans farkı var ise fiyat farkı ödenebilir.

Onun dışında bir sorun yok gibi.

Geri
Yukarı