Elveda Windows 8.1 :'(

5 sene W8.1 kullandım bu kadar çile çekmedim ben hayatımda, o başlat menüsüne girdiğinde bilgisayar bir donardı, takılırdı. Arama çubuğuna bir şey yazardım 10 saniye bekletirdi. Ha öyle diski falan dolu da değildi, HDD'ye yüklüydü. Aynı sistemle geçen sene W10'a geçtiğimde aydınlanma yaşadım, üstelik HDD'ye kurulu olmasına rağmen W8.1'e göre çok daha iyi optimize edilmişti ve takılmıyordu.

Metro uygulamaları ne işe yarıyor ki?

Metro uygulamaları ne işe yarıyor ki?
Başlat menüsündeki kare uygulamalar, aynı zamanda normal bir uygulama penceresi gibi davranmak yerine tüm ekranı kaplıyordu ve fareyi üst tarafa getirmediğinizde taskbar'ı kayboluyordu. Öyle fütüristik takılalım derken işlevselliği 0 olan bir şey geliştirmişler.

Sizce metro uygulamaları hoş mu?
Ben metro uygulamalarından en çok İnternet Explorer'i seviyordum. Varsayılan tarayıcı yapınca metro uygulaması devreye giriyordu. Çok hoştu. Ama Windows 8 ve 8.1 sorunluydu bayağı.

Windows 10, 8 işletim sisteminden kat kat daha iyi. Metro tasarımdan kurtulmuş olmaları bir artı idi. Asla ama asla 8 ile Windows 10'u benzetemiyorum ben. Windows 8'de sorunlar yüzünden kaç tane mavi ekran yemiştim oyun oynarken. Windows 10 asla öyle yapmadı. Windows 10'un tek sorunu koyu temanın resmen kömür olmasıydı bence.

Ben metro uygulamalarından en çok İnternet Explorer'i seviyordum. Varsayılan tarayıcı yapınca metro uygulaması devreye giriyordu. Çok hoştu. Ama Windows 8 ve 8.1 sorunluydu bayağı.

Windows 10, 8 işletim sisteminden kat kat daha iyi. Metro tasarımdan kurtulmuş olmaları bir artı idi. Asla ama asla 8 ile Windows 10'u benzetemiyorum ben. Windows 8'de sorunlar yüzünden kaç tane mavi ekran yemiştim oyun oynarken. Windows 10 asla öyle yapmadı. Windows 10'un tek sorunu koyu temanın resmen kömür olmasıydı bence.
Tema sorun değil de 8. 1 ve 10 arasında ciddi bir performans farkı var. 8.1 yüklendiğinde Valorant'ta 60'ın altına düşmemişti ama ses sürücüm uymadığı için 10'a geri geçtim.

Tema sorun değil de 8. 1 ve 10 arasında ciddi bir performans farkı var. 8.1 yüklendiğinde Valorant'ta 60'ın altına düşmemişti ama ses sürücüm uymadığı için 10'a geri geçtim.

Fotoğraf ve hesap makinesi gibi, internete gerek olmayan metro uygulamaları hariç hiçbiri çalışmıyor.
1662381589937.png

1662381657386.png

1662381700018.png

Emin misiniz hocam bende çalışıyorlar ama?

Geri
Yukarı