Emachines D730G wireless ve ses sorunu

farukazat

Hectopat
Öncelikle merhaba. Kurulum videosunda olduğu gibi bire bir laptopuma Mac OS X Mavericks kurdum. Ses ve wifi hariç herşey sorunsuz. Bir kaç tane kext yüklemeye çalıştım ama bi sonuç elde edemedim. Sanırsam kextlerde bir sorun vardı WiFi: Broadcom 802.11b/g/n, Ses kartı ise Realtek 6.0.1.6167. Sağlam bir kext, bana bir çözüm önerirseniz minnettar kalırım tek sorun bunlar kaldı :(

Hem ses kartı hem de WiFi için tam model belirtmemişsiniz. Realtek 6.0.1.6167 diye bir ses kartı yok. ALC olarak Codec türünü belirtin. Wifi için de modülün kodunu belirin. Broadcom BCMXXXX diye geçer. Bunları yazarsanız size bu cihazların çalıştırılıp çalıştırılamayacağını söyleriz :)

MSDOS'tan system info yaptım ilk satırda Qualcomm Atheros AR5B97 kablosuz ağ bağdaştırıcısı yazıyor. Yanlış bilgi vermişim kusura bakma abi ya. :D

- - - Güncellendi - - -

Ses kartından hala şüpheliyim. Bugün 6-7 kere mavericks kurulumu yapmaya çalıştım. Her şey tamam bir sesle wifi sorunum kaldı.

- - - Güncellendi - - -

Ya sesi bir şekilde hallederim de wifi şart abi. Yardım et bana bunun kext dosyasını bulsam yeniden mac os kurup kext dosyasını program yardımıyla yüklesem olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı