Emekli Albay Atilla Uğur'dan 2. Darbe uyarısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan aramaya değil, vatanına sahip çıkmak istiyorsan ona göre değerlendir. 'Albay' rütbesinde her ne kadar çok hain çıkmış olsa da solcu olan bu emekli askerimizin geçmişte de söylediklerinin çıkmış olmasıyla bu söylemiş olduklarının gerçekleşmesi olağan bir meseledir. Bunu ilk başta devlete rapor etmesi lazımdı, haber olarak verilmesi yanlış ama neyse ki hükümetin yetkili makamlarına iletildi.

Zamanında FETÖ için yapılan uyarmalara da saçma diyordunuz. Sonuç: Yüzlerce insan öldü. Böyle, bu kafayla devam ederseniz, sıra bir gün size de gelir...

Emekli albayın söyledikleri hiç de yabancı değil. 90-100 yıl önce çıkarılan isyanların, kurulan terör cemiyetlerinin, derneklerinin bir benzeri senaryo bu da. Balık hafızalı olmayı bırakın artık.

Zamanında FETÖ için yapılan uyarmalara da saçma diyordunuz. Sonuç: Yüzlerce insan öldü. Böyle, bu kafayla devam ederseniz, sıra bir gün size de gelir...

Emekli albayın söyledikleri hiç de yabancı değil. 90-100 yıl önce çıkarılan isyanların, kurulan terör cemiyetlerinin, derneklerinin bir benzeri senaryo bu da. Balık hafızalı olmayı bırakın artık.
Biz uyarıyoruz. İnanmak veyahut inanmamak tamamen kişilerin kendi vicdanına sığar.

Türkiye Cumhuriyeti, 100 yıllık bir proje olarak hayata geçirilmiştir. Şimdi yapılmaya çalışılan, bu projeyi sonlandırmak istemeleridir. Buna hep birlikte dur dememiz gerekir. Umarım bunu gerçekleştirebiliriz.

Lozan'ı iyi incelemenizi tavsiye ederim. Nelerin proje olduğunu daha net görürsünüz.
Komplo teorilerinin saçma olduğunu söylemiyorum. Elbette halen oyun oynanıyor, hamleler değişti sadece. Ama bu millet hiç haberi yokken bile böyle bir haysiyetsizliğin karşısında dimdik durmuşken, bundan sonra hiçbir çapulcuya pabuç bırakmayacaktır. Emekli albayın bunu da bilmesi gerekirdi. Milletini ve memleketini fazla küçümsemiş. "Saçmalamış"tan kastım buydu.

Lozan'ı iyi incelemenizi tavsiye ederim. Nelerin proje olduğunu daha net görürsünüz.
Komplo teorilerinin saçma olduğunu söylemiyorum. Elbette halen oyun oynanıyor, hamleler değişti sadece. Ama bu millet hiç haberi yokken bile böyle bir haysiyetsizliğin karşısında dimdik durmuşken, bundan sonra hiçbir çapulcuya pabuç bırakmayacaktır. Emekli albayın bunu da bilmesi gerekirdi. Milletini ve memleketini fazla küçümsemiş. "Saçmalamış"tan kastım buydu.
Düşüncenizi belirttiğiniz için şükranlarımı sunarım. Evet, bu konuda oldukça haklısınız zaten bütün Orta Doğu ülkelerini mahvedip bize dadanıyor olmalarının tek sebebi geçmişte onlara yaşattırdığımız korkular.
Tengri Biz Menen.

Atatürk'ün ve Cumhuriyetin kurucu kadrosunun bu devlete 100 yıllık bir ömür biçtiğini düşünmüyorum. Kaldı ki bu devleti bir proje olarak görmek de ilginç.
Şöyle anlaşılabilir;
'Cumhuriyet kurulurken, düşman ülkeler bizim için 100 yıllık bir kaf biçmiş olabilir. Atatürk'ün sözleri zaten Türkiye Cumhuriyetinin ebediyyen var olacağının temennisidir. Bizi bölebilirler, silebilirler, unutturabilirler fakat yok edemezler. Aziz milletimiz her zaman öyle veyahut böyle kazanan taraf olacaktır, buna eminim. Sadece 'uyanmamız gerek'.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı