Emekli memur yakınına yeşil pasaport verilir mi?

Daha detaylı sorunuz olursa.

Tam anlayamadım dediğinizi. Amerika'ya geçiş tamamen vizeye başvurup red alıp almamanızla alakalı. O kısımda yeşil pasaportunuzu pek de önemsemiyorlar.

Turist vizesi yerine başka bir vizeylen Amerika'ya geçebilir miyim bir sürü ülkeyi gezip kalıp yaşadığım için referans olarak damgaları göstersem ve ben birkaç ülkeye gittim ben turist vizesi alabilir miyim desem ya da başka herhangi bir vizeye başvurduğum zaman kolaylık yaşatır mı acaba?

Turist vizesi yerine başka bir vizeylen Amerika'ya geçebilir miyim bir sürü ülkeyi gezip kalıp yaşadığım için referans olarak damgaları göstersem ve ben birkaç ülkeye gittim ben turist vizesi alabilir miyim desem ya da başka herhangi bir vizeye başvurduğum zaman kolaylık yaşatır mı acaba?
Amerika yeşil veya bordoya çok bakmıyor diye biliyorum ben, Amerika daha çok ülkesine girince hayatını idame ettirebilecek paraya sahip (turist olarak gezmek için de) mi yoksa mülteci olarak mı gelmeye çalışıyor mu diye bakıyor (banka hesaplarının dökümünü ekleyip ret yiyen çok arkadaşım oldu maalesef).

Dediğim gibi kolaylık yaşatır normalde ama malum ülke şartları ile pek mümkün değil. Amerika vizesini almanız çok zor ve üsteki arkadaşında dediği gibi Amerika gelirken hesabınızdaki paraya neden geldiğinize nereye geldiğinize, ne zaman döneceğinize vb birçok şeye dikkat ediyor. Senin turist olduğuna inanmak için. Her şeyin hazır başvurup yineden red alabilirsin.

Bazıları Katara gidip oradan Amerika vizesi alıyormuş öyle duydum ama şu anda hâlâ işe yarıyor mudur bilmiyorum.

Şöyle yeşil pasaportla vize almanız gerekmiyor. Neredeyse bütün Avrupa ülkelerine vizesiz girebiliyorsunuz. Babanızda yeşil pasaport olduğuna eminseniz kademesi yeterlidir, sizde alabilirsiniz.
Babanızın iş yerinden memuriyetle ilgili bir belge alması gerekiyor, onu alıp babanızla birlikte başvurabilirsiniz pasaporta. Benimki yaklaşık olarak 3-4 günde evime geldi.

Hocam 2 sorum var. 1: Yeşil pasaport alabilme hakkım var ve aldıktan sonra AB ülkeleri için ekstra vizeye başvurmam gerekirmi yoksa direkt uçak bileti alıp gitsem sıkıntı yaşar mıyım?
2: Erasmus kazandım Kuzey Makedonya'ya gideceğim ama Makedonya vizesinde schengen yok dolayısıyla yeşil pasaport çıkarsam kuzey Makedonya'dan gideceğim zaman yeşil pasaportu çıkarıp farklı AB ülkelerine gidebilir miyim? Fakat Makedonya'ya giriş yaparken yeşil pasaportla girmeyeceğimi varsayarak cevaplarsanız sevinirim. Oraya Erasmus için vizeyle gireceğim fakat makedonydan gezmeye çıktığımda yeşil pasaportu kullanmak istiyorum. Sanırım bu imkansız gibi ama çünkü giriş çıkışlarda bir bozukluk olabilme olayı var.

Geri
Yukarı