Emniyet Şeridinden Gidenleri Nasıl Şikayet Edebilirim?

denylord

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selam dostlar. Dün Tekirdağ-İstanbul yolunda trafikte iken emniyet şeridinden giden ''hayvanlara'' inanılmaz derecede sinir oldum. Üstelik geçmemeleri için emniyet şeridini kapatan araçlara (ben dahil) korna çalıp, haklıymış gibi sitem ediyorlar.

Bende bu araçların çekebildiğim kadarıyla plakalarını net bir şekilde çektim. Peki bunları nereye şikayet edebilirim? İnternette kimisi İBB Twitter adresine, kimisi sitesine, kimisi mail yoluyla şikayet edilmesi gerektiğini söylüyor. En kesin ve etkili yol hangisidir? Nasıl şikayet etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Emniyet Genel Müdürlüğü yeni bir proje başlattı. "Çekip-Gönder" prensibi ile çalışıyor.
Bizler de bisikletçi olduğumuz için bazen kullanıyoruz bu ihbar hattını. Önümüze kıran dolmuş şoförlerinin hakkından geliyoruz. Hele ki aksiyon kameranız varsa hayat size güzel.

Yapmanız gereken şey suç teşkil eden aracı fotoğraflamak. Buna emniyet şeridine ayak basan arabalar da dahildir.
Video bile çekebilirsiniz ancak ne kadar kısa olursa iyi olur.

EGM - Ihbar

Telefon numarası veya mail bilgilerinizi girin ki durum hakkında haberdar edilebilesiniz.

Bütün video ve resimleri birleştirip tek video halinde attım zaten. Umarım gerekiğini yaparlar.
O şekilde de olur ancak ben resim için bahsettim. Resimde plaka ve işlenen suçu tek bir resim dosyasında editlenmemiş şekilde vermekten bahsettim. Bu şekilde de delil yerine geçer.

Bazen insanın acil bir işi olabiliyor dolayısıyla girmek zorunda kalıyor. Kul hakkı gerçi yapmamak lazım ama bende yapıyorum bazen :)

Bakın bazen demişsiniz. Bu şeritte giden insanlar hep aynı. Hadi arada olur acildir işin anlarız. Ama her zaman ayıp ve kural ihlali. Mesela 3 sene dershaneye gittim. Emniyet şeridinden gitmeyen minibüsçü görmedim. Hepsini de bu uzun süre içinde simalarını vs. hatırlıyorum her zaman aynı.

Görürseniz acımayın arkadaşlar böylelerine, bayram dönüşü alacağım elime telefonu, çatır çatır her geçeni kayıt altına alacağım video ile, resmi kırpıp ayrı ayrı yollayacağım ihbar hattına.

Gidiş-geliş semt içi yollarda sağa sola park eden insanlar oluyor, acımayın çekin ve yollayın. Kimsenin trafiği birbirine katma lüksü yok.
Sağa dönüşe araba fark eden insanlar var, ondan sonra otobüsler takılıp kalıyor oralarda, acımayın çekin yollayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı