EMP.dll virüslü bir dosya mı?

Uyarı: Virüslü Dosya Tespit Edildi!

Arkadaşlar, size önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. Son zamanlarda internette dolaşan bazı oyun dosyaları virüslü olarak tespit ediliyor. Bu virüsler, sizi ele geçirebilecek kadar tehlikeli.

Virüsün Özellikleri:

• Dosya Adı: Artemis!68EF512E4B6B, Gen:Variant.Tedy.226684, S-1-5-21-611302853-2109880000-1466538678-1001$R42M3OK.dll (Çoğalabilir, farklı isimlerle de karşınıza çıkabilir.)
  • Virüs Türü: Hack tool tady crack
  • Etki: Klavye tuşlarını kaydeder ve şifreleri ele geçirir.
Yaşadığım Deneyim:

Bu virüslü dosyalardan birini maalesef ben de hevesle indirdiğim bir oyunla birlikte indirdim. Oyunu kurduktan sonra antivirüs programım beni uyardı ve virüsü temizledi. Fakat virüs, oyunun dll dosyasına zarar vermişti. Bu nedenle oyunu silmek zorunda kaldım.

Virüsün Kaynağı:

Virüslü dosyaların thepiratebay.org sitesinde barbOOst isimli kullanıcı tarafından paylaşıldığını gördüm. Bu kullanıcının, hack yapmak için bu oyunları kullanıcılara yüklediğini düşünüyorum.

Emin Olmak İçin Ne Yapmalısınız?

• Eğer bu virüslü dosyalardan birini indirdiyseniz:
    • Dosyayı derhal silin.
    • Bilgisayarınızı tam tarama ile antivirüs programınızla tarayın.
    • Son kullandığınız şifrelerinizi değiştirin.
  • Oyun indirmek için başka kaynakları tercih edin.
  • Virüsten şüphelendiğiniz dosyaları indirmeden önce VIRUSTOTAL adresine yükleyerek kontrol edin veya Microsoft'a Dosyayı Analize Gönderin
Kamuoyuna Açıklama Çağrısı:

barbOOst isimli kullanıcının bu virüslü dosyaları kasıtlı olarak paylaştığına dair güçlü şüphelerim var. Kendisinden, bu konuda kamuoyuna açıklama yapmasını ve varsa delillerini sunmasını rica ediyorum.

Bu bilgiler, internette dolaşan virüslü dosyalardan korunmanıza yardımcı olacak. Lütfen bu uyarıyı dikkate alın ve kendinizi korumak için gerekli adımları atın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı