Emre hocam yapmayın, etmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Sir Benjamin ben milletin bozuk Türkçesi ile yazmış olduğu yazıyı okumakla uğraşamam. Moderatörler madem protesto ediyor, ben de ediyorum. Yapacak bir şey yok.

Sonuna kadar arkandayım hocam, diğer bu kurallara dikkat etmeyen forumlarda yanıt veririm, ama Technopat için bu geçerli değil. Ben orada onca yazım yanlışının arasından çıktıktan sonra burada düzgün cümleler görünce mutlu oluyorum. Technopat da onlardan farklı olmayacaksa, ben de bunu protesto ediyorum.

Ve silindi hahahaha :D keşke SS alsaydım. Forumun battığını bunların böyle yapılmamasını gerektiğini falan yazmıştım. Ölüyü sopayla dürtüklemekten başka bir şey değil.

Sevgili arkadaşlar,

Öncelikle bu birkaç saatlik denetimsizlik sürecindeki tüm hatalı konuları not aldık ve kurallara uygun bir şekilde düzenleyeceğiz. Bu sürecin nedeni, moderatörlerin uğraştığı konuları görmenizdi. Yoğunlukta bu konuları düzenleyip sırasıyla konuları onaylamaktalar. Onay sisteminin nasıl ilerlediği hakkında ufak detaylar paylaşmak istiyorum.

Konu onayında; konunun kategorisini, içeriğini, başlığını kontrol eder. Uygun değilse kategorisini uygun kategoriye taşır, içeriğini kurallara uygun bir şekilde düzenleyip başlığı da konu içerikle uyumlu olacak şekilde günceller. Konu başlığı içerikle uyumluysa moderatörün ve üyelerin yararına olur. Moderatör o konuya başlık bulmakla vakit kaybetmeyip diğer onaydaki konulara geçiş yapar.

Moderatör arkadaşlar kendisine verilen saatler içerisinde gelen raporlarla, bloglarla, üyeliklerle vb. şeylerle ilgilenir. Sadece konularla ilgilenmez. Raporlarda da öncelikle raporlama nedenini inceleyip daha sonrasında içeriği inceleyip ona göre karar verir.

Ücreti için yapılacak iş değil. Bazı arkadaşlar ücretli mi, ücret alıyorlarsa görevlerini %100 iyi bir şekilde yapacaklar gibi söylemlerde bulunuyor.

Bu kolay olmayan işte yaklaşık bir moderatör günde 100 konuyu bu şekilde kontrol edip onaylar, o esnada talihsizlik olup sizin bir konunuzda hata yapabilir ve bunu fark etmeyebilir de işte bu durumda rapor sistemini kullanmanız bizim için çok önemli. Rapor sistemini kullanmayıp konunuza yazdığınızda moderatör o mesajı görmeyebilir ama rapor gönderirseniz hatamız varsa düzeltiriz.

Moderatörlerin iş yükünü de azaltıyoruz, azaltacağız bu vesileyle hatalar da azalacaktır. Sosyal'i her gün geliştiriyoruz, iyleştiriyoruz dersem yanlış olmaz.

Diğer aylarda eklenecek özelliklerle daha da iyi bir denetim sistemi olacağına inanıyorum. Yapıcı eleştirilerinizi ve önerilerinizi dikkate alıp uyguladığımızdan şüpheniz olmasın :)

Eski üyeliklere sahip arkadaşlar da kuralların gevşetildiğini çoğu yerde dile getiriyor ama biz kuralları sadece eski üyelikler için gevşettik. Eski üyelerin ufak hatalarını uyarısız düzenliyoruz. Örneğin, bir mesajında bağlaç hatası yaptıysanız onu düzenleyip geçiyoruz.

Eski sisteme geri döndük. Sosyal'i daha iyi bir yer haline getiren, getirmeye çalışan moderatörlere ve üyelere teşekkürler. 🤗

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı