Hocam Kelimesini Kullanan Üyeler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir kişi de çıkıp hocam gerçek anlamında kullanılmıyor dememiş. Orada öğretmenin olduğu için değil bro gibi kullanılmış.

Hoca Cami'de :)

Ağzı beş karış aşağıda olan, ''kardeşim, bak şimdi... '' diye konuşan ''tip'' ler dururken, benim de sıklıkla kullandığım, saygı anlamı içeren, amacı karşınızdaki üyeye en samimi ve anlamlı şekilde hitap etmek olan ''hocam'' kelimesi neden bu kadar zorunuza gitti anlamıyorum.

Ben de öğretmen adayı olarak gerek staj döneminden, gerekse arkadaşlarımın bana karşı kullandıklarından dolayı bu hitap şekline alışığım. Ama kendim okul haricinde sadece tanıdığım ve gerçekten saygı duyduğum insanlara karşı kullanıyorum. Benim için halen değerli olan bir hitap şeklidir.

Ben çok kullanıyorum "hocam" kelimesini. Ve bu telaffuzumu da değiştirmeyi düşünmüyorum açıkçası. "Hocam" kelimesi gayet yerinde bence. Üniversite okuyanlar bilir; özellikle Boğaziçi; öğrenciler birbirlerine eğer yakın arkadaş değil iseler "hocam" derler.

Ben son zamanda "hocam" diye hitap ediyorum. Hoşuma gidiyor. Yakınlık hissiyatı veriyor. Ben bu forumda fazla aktif değilim ama her sorunuma çözüm buluyor bu forum.

Bende hocam, dostum falan yazarım gayet normal.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı