Emsisoft Mail'de ne demek istiyor?

Atakan1997

Centipat
Merhaba, ben Emsisoft'a mail attım ve opqz uzantısı ile bozulmuş dosyaların yanı sıra fidye notunu gönderdim, Emsisoft bana dosyalarımın çevrim içi anahtarla şifrenlendiğini söyleyip, şu an için çözüm olmadığını ve ileride de büyük ihtimalle çözüm çıkmayacağını mı söylüyor, Emsisoft tam olarak ne demek istiyor bunu bana açıklar mısınız? Saygılar.
Merhaba atakan,

Emsisoft destek ile iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Stop / djvu ile ilgili genel notlar.

Şifre çözme aracı dosyaların şifresi çözülemediğini söylüyorsa, şifresi çözülemez. Bu bir hata mesajı değil.
Dosyalarınızın çevrimiçi kimliği varsa, dosya şifreleme anahtarlarının, dosyalarınızı şifrelemekten sorumlu fidye yazılımı çetesinin kontrolü altında bir komut ve kontrol sunucusunda oluşturulduğu ve saklandığı anlamına gelir. Bu anahtarlara erişimimiz yok. Çevrimiçi kimlikler için özel şifreleme anahtarları ekleme yeteneğimiz, tamamen suçluları tutuklayan ve şifre çözme araçlarına dahil edilmek üzere özel anahtar veritabanlarını serbest bırakan kolluk kuvvetlerine bağlıdır.
Dosyalarınızın çevrimdışı kimliği varsa ve şifresi çözülmediyse, bunun nedeni veritabanımızda ilgili şifre çözme anahtarının bulunmamasıdır. Eklemeyi planladığımızda bize sormayın, çünkü şifrenizi veya şifre çözme anahtarınızı oluşturmanın bir yolunu bulamıyoruz.
Veritabanımız, stop / djvu fidye yazılımı ailesinin daha yeni varyantları için bazı çevrimdışı kimlik şifre çözme anahtarları içerir. Dosyalar, veritabanımızdaki şifre çözme anahtarlarından biriyle eşleşen bir çevrimdışı kimlik ile şifrelenmişse, şifre çözme aracımız bu anahtar kullanılarak şifrelenen dosyaların şifresini çözebilir.
Yeni varyant stop / djvu, hem rsa hem de salsa20 şifreleme algoritmalarını kullanır. Hem rsa hem de salsa20 güvenli şifreleme yöntemleri olarak kabul edilir ve mevcut teknolojiler kullanılarak kırılmaz. Tersinir değiller, kırılamazlar ve bir şifre çözme anahtarı üretemiyoruz. Bu yüzden bize şifre çözme anahtarınızı kurtarabileceğimizi düşünerek şifrelenmiş dosyalar göndermeyin, yapamayız.
Çevrimiçi kimliğine sahip şifrelenmiş tüm dosyaların şifreleri üçüncü taraf araçlar kullanılarak çözülemez ve hiçbir zaman kullanılamaz. Şifre çözme, yalnızca suçluların sahip olduğu özel şifreleme anahtarına erişmeye dayanır. Anahtarlar suçlulardan kurtarılana kadar, çevrimiçi kimliği olan tüm şifrelenmiş dosyalar şifrelenmiş olarak kalacaktır. Dosyaların şifresini çözmek için çevrimdışı kimliği varsa, eşleşen özel şifreleme anahtarını alıp veritabanımıza eklememize güvenir. Şifre çözme aracımız çevrimdışı anahtar kullanılarak şifrelenen dosyaların şifresini çözemezse, veritabanımızda karşılık gelen özel şifreleme anahtarına sahip değiliz ve bu anahtarı alıp almayacağımızı bilmiyoruz.
Ayrıca, stop / djvu şifre çözme aracı hakkında daha fazla bilgi için About the STOP/Djvu DeCrypter adresine bakın.

Kevin zoll.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı