Emülatör için FPS tavsiyeleri

Technomember0

Decapat
Arkadaşlar emülatörler hakkında bilgisi olanlar şu sorularıma cevap verebilirler mi?
-Bilgisayarım Eski nesil ve emülatör oyunlarını oynamak istiyorum ancak fazla FPS düşüşü var önerileriniz neler?
-Hangi emülatör daha iyi performans verir?
-Emülatörde OpenGL mi yoksa DirectX mi kullanılmalı?
-Bilgisayarımın özellikleri çok kötü diye hiçbir oyunu emülatörden oynayamaz mıyım?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle PS3 emulatörü RTX3090Ti da bile kasar,eğer PS2 ,Wii,Gamecube emulatörleri İ7,16Gb Ram anca iyi oynatır.

Öncelikle PS3 emulatörü RTX3090Ti da bile kasar,eğer PS2 ,Wii,Gamecube emulatörleri İ7,16Gb Ram anca iyi oynatır.
Şahsen ben test ettim sizin kullanabileceğiniz emulatörler : s1,Psp,NES,SNES,Nintendo 64 gibi emulatörler.

Öncelikle PS3 emülatörü RTX3090 Ti da bile kasar. Eğer PS2 ,Wii, Gamecube emülatörleri İ7, 16Gb RAM anca iyi oynatır.
Wii ve Gamecube oyunlarını GT9800 ekran kartı, I2 Core Duo işlemci ve 4 GB RAM ile gayet rahat oynuyordum hocam. Yanlış bilgi vermeyiniz lütfen. Wii ve Gamecube'ü tost makinesi olarak nitelendirdiğimiz sistemler bile açar.
Ayrıca PS3 emülatörü hakkında da yanlış bilgi vermişsiniz. PS3'de önemli olan ekran kartı değildir. Önemli olan işlemcidir. İşlemciniz güçlü ise PS3 emülatöründe oynanabilir oyunları oynayabilirsiniz.
Son olarak I7 demişsiniz ama hangi I7? İkinci nesil mi, 10. nesil mi, H serisinden mi, U serisinden mi? Direkt sadece I7 demekle olmaz.

Wii ve Gamecube oyunlarını GT9800 I2 Core Duo işlemci ve 4 GB RAM ile gayet rahat oynuyordum hocam. Yanlış bilgi vermeyiniz lütfen. Wii ve Gamecube'ü tost makinesi olarak nitelendirdiğimiz sistemler bile açar.
Ayrıca PS3 emülatörü hakkında da yanlış bilgi vermişsiniz. PS3'de önemli olan ekran kartı değildir. Önemli olan işlemcidir. İşlemciniz güçlü ise PS3 emülatöründe oynanabilir oyunları oynayabilirsiniz.
Son olarak I7 demişsiniz ama hangi I7? İkinci nesil mi, 10. nesil mi, H serisinden mi, U serisinden mi? Direkt sadece I7 demekle olmaz.
Kullandığınız emulatöre göre değişir kendim yaşadım .Detaylı bilgi vermek gerekirse PS3 emulatörrü

i9 11900F 11.Nesilde bile kasar.​

Wii ve Gamecube oyunlarını GT9800 ekran kartı, I2 Core Duo işlemci ve 4 GB RAM ile gayet rahat oynuyordum hocam. Yanlış bilgi vermeyiniz lütfen. Wii ve Gamecube'ü tost makinesi olarak nitelendirdiğimiz sistemler bile açar.
Biz bence bu konuya çözüm bulamayız arkadaş sistemini ve kullandığı emulatörü bile yazmamış.

Kullandığınız emulatöre göre değişir kendim yaşadım. Detaylı bilgi vermek gerekirse PS3 emulatörü:

i9 11900F 11.Nesilde bile kasar.​

Kasabilir, kasamaz diye bir şey söylemedim zaten. PS3'ün mimarisi diğer konsollara göre daha farklı olduğu için emülatörün geliştirilmesi zorlaşıyor. O yüzden tam stabil deneyim alamazsınız.

Kasabilir, kasmayacak diye bir şey yok. Native olarak oynatmadığı için her şey olabilir.
Hocam dediğim gibi arkadaş hiçbir bilgi yazmamış bu yüzden bu konuda ne kadar bilsekte bir çözüm bulamayız.

Hepiniz haklısınız konu sahibi yeterli bilgi versin sonra konuşuruz.Saygılar hocam hepinize .

Yeni konular

Geri
Yukarı