PC için emülatör önerisi

Hocam nasıl açabilirim?
BIOS içerisinde CPU ayarları altında bunun seçeneği var. AMD işlemci için bir anakart kullanılıyorsa;
SVM, AMD'nin gelişmiş sanallaştırma teknolojisi Secure Virtual Machine'in kısaltmasıdır. BIOS'ta Advanced Configuration > CPU Configuration >SVM Mode altından devreye sokabilirsiniz.

şeklinde olur. Intel'deki karşılığı VT veya VT-x olması lazım. Yine Advanced CPU ayarları içerisindedir.

• Android x86
  • Andy
  • Bliss
  • BlueStacks
  • Droid4x
  • Duos
  • Genymotion
  • Ko Player
  • LD Player
  • Leapdroid
  • Memu Play
  • Nox Player
  • Phoneix OS
  • Remix OS
  • Youwave
Kullanıp denediğim emülatörler. Stabil olsaydı kesinlikle Android x86 derdim fakat çok sorunlu çıktı. Onun dışında LD Player ve Memu Play öneririm. Bluestacks tam bir sistem canavarı. Yeni sistemlerde sanallaştırma en azından Gigabayte anakartlarda SVM Mode diye geçer.

Sistem nedir? Sanallaştırma açtın mı?

Sistemi imzaya yazdım, sistemlerle ilgili pek fikrim yok direkt satın aldığım zaman aldığım ekran görüntülerinden yazdım bu yüzden gereksiz bilgileri de yazmış olabilirim :D.

Emülatörlerin kasmasının sebebi sanallaştırma denilen bir teknoloji var onu açman gerekiyor yoksa hep kasar BIOS'tan açıyorsun açarsan iyi olur bluestack öneririm. Sanallaştırma açmadan önce 20FPS alıyordum açtığımdan beri sabit 60 FPS.

Bu bilgi için teşekkür ederim. Yani Nox yüklüydü ve o kadar sinir ediyordu ki tıklıyorsun 3 saniye sonra açılıyor falan. Deneyeceğim sanallaştırmayı.

• Android X86.
  • Andy.
  • Bliss.
  • BlueStacks.
  • Droid4X.
  • Duos.
  • Genymotion.
  • KO Player.
  • Ld Player.
  • Leapdroid.
  • Memu play.
  • Nox Player.
  • Phoenix OS.
  • Remix OS.
  • Youwave.
Kullanıp denediğim emülatörler. Stabil olsaydı kesinlikle Android X86 derdim fakat çok sorunlu çıktı. Onun dışında ld Player ve memu play öneririm. BlueStacks tam bir sistem canavarı. Yeni sistemlerde sanallaştırma en azından Gigabyte anakartlarda svm mode diye geçer.

Yani BlueStacks ile ldplayer arasında kaldım. Sistem bilgilerini de imzaya yazdım pek bilgim yok sence BlueStacks uygun olur mu?

Geri
Yukarı