Çözüldü Emülatörler açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeymenFX

Decapat
Yer
İzmir/Buca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel Core i5 11400h Ekran Kartı: GeForce GTX 1650 4 GB Ram: Crucial 2x8 16 GB DDR4
Meslek
Tavuk Döner Kaçakçılığı
GameLoop ve BlueStacks'i denedim fakat ikisi de başlamadı. GameLoop'ta Hyper-V'yi kapatın hatası alıyorum. BlueStacks'de uyumsuz Windows ayarları hatası alıyorum. Bunları nasıl çözeceğim?

bluestacks.png

gameloop.png

Çözüm
@SeymenFX
İşlemci sanallaştırma açık mı? (BİOS'da)
Açık hocam.

Arkadaşlar yaptığım araştırmalar sonucunda çözümü buldum. Kayıt Defterinden sırasıyla HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\DeviceGuard\Scenarios\HypervisorEnforcedCodeIntegrity'ye gelip Enabled'a sağ tıklayıp değiştire tıklıyoruz ardından Değer Verisini 0 yapıyorsunuz. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorun çözülecek.
Gorev yoneticisinden Hyper-V programini kapatin belki ise yarayabilir.

Windows + R yaparak çalıştırı açın ve "OptionalFeatures.exe" yazın ardından Hyper-V seçeneğini bulup kapalı hale getirin.

@SeymenFX
İşlemci sanallaştırma açık mı? (BİOS'da)
Açık hocam.

Arkadaşlar yaptığım araştırmalar sonucunda çözümü buldum. Kayıt Defterinden sırasıyla HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\DeviceGuard\Scenarios\HypervisorEnforcedCodeIntegrity'ye gelip Enabled'a sağ tıklayıp değiştire tıklıyoruz ardından Değer Verisini 0 yapıyorsunuz. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorun çözülecek.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı