Emulatör'e virüs bulaşırsa bilgisayara da bulaşır mı?

fzh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar;
Bluestacks yüklemiştim bilgisayarıma Windows Defender'den başka virüs programı kullanmıyorum. Acaba Bluestacks'e virüs girerse bilgisayarıma da bulaşır mı? İşletim sistemim Windows 10.

BlueStacks'e değil de ben bir programla Windows 10'un içine Windows 7 kurmuştum virüs testleri yapmak için yine kendi bilgisayarıma bulaşmıştı o yüzden dikkat et.

Ana bilgisayara bulaşabilen virüsler de var yani bulaşır.

Senin indirdiğin dosyada özellikle for bluestacks gibi şeyler varsa adamlar bilgisayar için yazmıştır. Bluestacks hafızasını senin D:/ veya C:/ sürücülerinden kullandığı için direkt olarak bilgisayara girebilir ama eğer android olarak direk yazılmış birşeyse sadece bluestacksi açtığında etkin olacaktır.

Bulaşma ihtimali var eğer windowsa da uyumluysa. Ama APK dosyalarının bulaşaçağını sanmam. Ama yine de senin diskinde tutuyor verileri yani virüs testi için kullanılmaz.

BlueStacks'e değil de ben bir programla Windows 10'un içine Windows 7 kurmuştum virüs testleri yapmak için yine kendi bilgisayarıma bulaşmıştı o yüzden dikkat et.

Sanal makinelerde bulunan Memory protection özelliği olması veya ana makineye paylaşılan internet üzerinden ulaşılamaması için bağlantı türünün "NAT" olması gibi özellikler bu tür bulaşmaları engeller.

Yeni konular

Geri
Yukarı