Bilgisayara virüs bulaşırsa sistemi sıfırlamak işe yarar mı?

fortBoys

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Birazdan uTorrent indirip FIFA 17 indireceğim uTorrent'in zararlı bir program olmadığını içindeki crack dosyalarının zararlı olduğunu biliyorum yani tüm sorumluluğu aldım eğer dosyada virüs varsa yani bilgisayarıma virüs bulaşırsa bilgisayarı ayarlardan sıfırlayacağım format atmayacağım çünkü bilmiyorum. Yani sıfırlamak işe yarar mı virüsü silmeye?

Birazdan uTorrent indirip FIFA 17 indireceğim uTorrent'in zararlı bir program olmadığını içindeki crack dosyalarının zararlı olduğunu biliyorum yani tüm sorumluluğu aldım eğer dosyada virüs varsa yani bilgisayarıma virüs bulaşırsa bilgisayarı ayarlardan sıfırlayacağım format atmayacağım çünkü bilmiyorum. Yani sıfırlamak işe yarar mı virüsü silmeye?
Format atmak çok kolay? Harbiden çok kolay. Format atarsın. Ama antivirüs kullanabilirsin. Soruna gelecek olursak trojan girerse sıkıntı olabilir diye biliyorum.

Yarar fakat virüs kullanımı engellerse bilgisayarcıya gitmek zorunda kalırsınız haberiniz olsun ve bence crack torrent pre kullanin hile girmesin ama yinede siz bilirsiniz

Birazdan uTorrent indirip FIFA 17 indireceğim UTorrent'in zararlı bir program olmadığını içindeki crack dosyalarının zararlı olduğunu biliyorum yani tüm sorumluluğu aldım eğer dosyada virüs varsa yani bilgisayarıma virüs bulaşırsa bilgisayarı ayarlardan sıfırlayacağım format atmayacağım çünkü bilmiyorum. Yani sıfırlamak işe yarar mı virüsü silmeye?

Sıfırlamak virüsü silmez format en mantıklısı.

Virüs dediğiniz ciddi bir virüs mü eğer ciddi değilse antivirüs kullanın ama eğer ciddiyse sistemi sıfırlamak bazen kurtarmayabiliyor format daha mantıklı bir karar olur.

Geri
Yukarı