En az kaç binlik laptop bütün oyunları açar?

Sherlocked1900

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar soruyu gördünüz. Oyun bilgisayarı olmak zorunda mı? En az kaç binlik bilgisayar Forza Horizon 5, RDR 2 gibi oyunları iyi grafikte, FPS düşük olmayacak şekilde açabilecek laptop minimum ne kadar eder? Bildiğiniz minimum fiyatlı bahsettiğim özellikte laptop linki varsa da atabilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size tavsiyem youtube'dan bahsi geçen ekran kartlarıyla ilgili oyun testlerini incelemeniz. Mümkünse aynı işlemcinin de kullanıldığı. İnceleyin ve sizin yeterli bulduğunuz FPS'yi sağlayacak ekran kartı ve işlemciye sahip bir bilgisayar satın alın, sonradan pişman olmayın. Sadece buradaki yorumlara bakarak alınmaz çünkü.

Size tavsiyem YouTube'dan bahsi geçen ekran kartlarıyla ilgili oyun testlerini incelemeniz. Mümkünse aynı işlemcinin de kullanıldığı. İnceleyin ve sizin yeterli bulduğunuz FPS'yi sağlayacak ekran kartı ve işlemciye sahip bir bilgisayar satın alın, sonradan pişman olmayın. Sadece buradaki yorumlara bakarak alınmaz çünkü.Bu arada bir şey daha merak ettim,laptopları kullanırken başta hep şarjda mı kullanmalıyım yoksa şarjdan çekip mi kullanmalıyım?Performans ve bilgisayar sağlığı açısından soruyorum.

Haklısınız; zaten ben de görüş almak için buraya yazdım bilen vardır diye, ki zaten var ve görüşleri de alıyorum. Tabii ki YouTube'dan da bakacağım umarım bulabilirim aradığımı.

Son düzenleme:
Haklısınız; zaten ben de görüş almak için buraya yazdım bilen vardır diye, ki zaten var ve görüşleri de alıyorum. Tabii ki YouTube'dan da bakacağım umarım bulabilirim aradığımı.
Bu arada bir şey daha merak ettim,laptopları kullanırken başta hep şarjda mı kullanmalıyım yoksa şarjdan çekip mi kullanmalıyım?Performans ve bilgisayar sağlığı açısından soruyorum.
Şarjda dursun. Zaten şarjda durmadan bilgisayar oyunlarda tam performans gösteremiyor. Bazı markalar uzun pil ömrü için cihazı %60 a kadar şarj etme gibi seçenekler sunuyor. Asus vs. alırsanız bu seçenek var örneğin.

Şarjda dursun. Zaten şarjda durmadan bilgisayar oyunlarda tam performans gösteremiyor. Bazı markalar uzun pil ömrü için cihazı %60'a kadar şarj etme gibi seçenekler sunuyor. ASUS vs. alırsanız bu seçenek var örneğin.

Peki, teşekkür ederim.
Asus mu Monster mı veya bildiğiniz başka marka?Hangi markadan almalıyım sorunsuz olabilecek şekilde?

Peki, teşekkür ederim.
Asus mu Monster mı veya bildiğiniz başka marka?Hangi markadan almalıyım sorunsuz olabilecek şekilde?
Sorunsuz marka bu fiyat bandında yok hocam. ASUS ve MSI yine bir nebze az sorunlu olabilir ancak özellikle aralarında MSI GF serisinden uzak durun hepsinden beter ısınma konusunda. Monster'ında belirli modelleri var alınabilir ve az sorunlu. ASUS'da ise genelde ısınma sorunu olarak boy gösteriyor. 3 marka arasında sorun benzerliği olarak Monster ve ASUS birbirlerine daha yakın ve MSI'dan daha iyiler -bu fiyat bandında- alınacaksa bu 2 markadan birini alabilirsiniz.
Sorunsuz laptop yok. Ancak MSI güzel üretiyor.
Alakasız markaya değil modele bakılmalı. Bu fiyat bandında MSI GF serisi var ve tek kelime ile çöp...

Sorunsuz marka bu fiyat bandında yok hocam. ASUS ve MSI yine bir nebze az sorunlu olabilir ancak özellikle aralarında MSI GF serisinden uzak durun hepsinden beter ısınma konusunda. Monster'ında belirli modelleri var alınabilir ve az sorunlu. ASUS'da ise genelde ısınma sorunu olarak boy gösteriyor. 3 marka arasında sorun benzerliği olarak Monster ve ASUS birbirlerine daha yakın ve MSI'dan daha iyiler -bu fiyat bandında- alınacaksa bu 2 markadan birini alabilirsiniz.

Alakasız markaya değil modele bakılmalı. Bu fiyat bandında MSI GF serisi var ve tek kelime ile çöp...

Fiyat bandı nerede ki? Ben bulamadım ondan önerdim bana kalsa bütçesi 25k.

Yeni konular

Geri
Yukarı