En az ping veren F/P modem önerisi

ElZavo

Zeptopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, genelde LoL FIFA GTA 5 ve Valorant oynuyorum evde ben dışında biri bağlandığı an ping çıkıyor. Modemim Huawei HG531s V1 menzil uzatıcım MW 300re ve routerım Xiaomi Mi 4A gigabit Edition 16Mbps ADSL kullanıyorum hangi modemi önerirsiniz veya ne yapmamı önerirsiniz. (not internet yükseltemiyorum ailevi durumlardan dolayı ve taahhüt var.)

Ben vodefoneninkini kullanıyorum ve öğrenğin LoL'de 16-25ms alıyorum eskiden 50 60 70 bulurdu ama zamanla bayağı düştü, internetim 35MB. Ama pingin modemin markasına veya çeşidine göre değişir mi onu bilmiyorum.

Modem yakınlaştırıcı al veya kabloda bir sıkıntı olabilir kabloya baktırabilirsiniz veya modemi degiştir.

En iyi modem önerisi CAT kablo dur , TARTIŞMASIZ. en stabil en güvenli ve en kesintisiz bağlantı için. Kablodan başka bir çözümünüz yok dağ da yaşamadığınız sinyaliniz kirletilmediği sürece.

Bütçeniz nedir?

Hat değerlerinizi de inceleyebiliriz.

Bütçem 500 1K arası ama arttırabilirim onluk sıkıntı yok.
Nasıl inceleyeceğiz hat değerlerini?

Ben vodefoneninkini kullanıyorum ve öğrenğin LoL'de 16-25ms alıyorum eskiden 50 60 70 bulurdu ama zamanla bayağı düştü, internetim 35MB. Ama pingin modemin markasına veya çeşidine göre değişir mi onu bilmiyorum.

Bende de Vodafone var ve internet paketi arttırılmıyor çok saçma ki evdekilerde sıkıntı çıkarıyor modemde Vodafone'nin verdiği modem.

Modem yakınlaştırıcı al veya kabloda bir sıkıntı olabilir kabloya baktırabilirsiniz veya modemi degiştir.

Yakınlaştırıcıdan kastınız menzil uzatıcı mı? Eğer o ise mercusys MW300re var.

En iyi modem önerisi CAT kablo dur, tartışmasız. En stabil en güvenli ve en kesintisiz bağlantı için. Kablodan başka bir çözümünüz yok dağ da yaşamadığınız sinyaliniz kirletilmediği sürece.

CAT 6 kablo var ama routera bağlı routerla menzil uzatıcı uzaklığı 1.5 duvar ve 10 metre menzil uzatıcı ile modem arası 10 15m ve 2 duvar var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    132 KB · Görüntüleme: 28
Bütçem 500 1K arası ama arttırabilirim onluk sıkıntı yok.
Nasıl inceleyeceğiz hat değerlerini?

Bende de Vodafone var ve internet paketi arttırılmıyor çok saçma ki evdekilerde sıkıntı çıkarıyor modemde Vodafone'nin verdiği modem.

Yakınlaştırıcıdan kastınız menzil uzatıcı mı? Eğer o ise mercusys MW300re var.

CAT 6 kablo var ama routera bağlı routerla menzil uzatıcı uzaklığı 1.5 duvar ve 10 metre menzil uzatıcı ile modem arası 10 15m ve 2 duvar var.
Evet menzil uzatıcı ama dedigim gibi yakınlaştırıcıda da olmuyorsa kabloyu degiştir tabi kabloda sıkıntı varsa.

@ElZavo, yorumu güncelledim. Tekrar bakınız.

Hat değerleriniz DSL yönlendiricinizin web arayüzünde bulunan değerlerdir.

Cahilliğime sığınarak soruyorum ona nereden bakabilirim?

Evet menzil uzatıcı ama dedigim gibi yakınlaştırıcıda da olmuyorsa kabloyu degiştir tabii kabloda sıkıntı varsa.

Kabloluk değil bence evde kimse yokken sıkıntı yok 1 2 kişi bağlanınca da sıkıntı yok ama 2'den fazla bağlanınca çöküyor internet ping konusunda download uploadda sıkıntı olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı