En az RAM harcayan tarayıcı nedir?

En Az Ram Yiyen Tarayıcı Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    291
Hocam belki konuyu açan arkadaş az RAM'e sahip ve en verimli şekilde kullanmak istiyor?
Çok haklısın. Koskoca Chromium'u yapan mühendisler geri zekalı. Bunu düşünemediler. Technopat'taki bir avuç kişi tarayıcı isimleri sağlayarak muazzam bir bellek yönetimi sistemine imza atacaklar.

Az RAM varsa az kullan yazıyor kaynak kodunda. Aç bak.

Ayarlanabilir özelliği olabilir ama bu sırf bu özelliğinden dolayı tarayıcıyı iyi yapmıyor. Hem siz 100 MB RAM verseniz tarayıcı çok kasacağı için sitelere vs. giremeyecek ve düzgün kullanamayacaksınız. O yüzden ayarlanabilir özelliğinin olmasının hiçbir faydası yok. Ayrıca Opera GX deyip Chrome kullanmanız da ayrı trajikomik.

Alışmışım Chrome'a girmeye o yüzden kullanıyorum. Hem istediğim tarayıcıyı kullanırım orada bir öneri yaptım.

Çok haklısın. Koskoca Chromium'u yapan mühendisler geri zekalı. Bunu düşünemediler. Technopat'taki bir avuç kişi tarayıcı isimleri sağlayarak muazzam bir bellek yönetimi sistemine imza atacaklar.

Az RAM varsa az kullan yazıyor kaynak kodunda. Aç bak.

Aynı şartlarda daha az kullananı bulmaya çalışmakta ne sorun var anlamadım. İnsanların konu açması size niye batıyor onu hiç anlamadım. Bellek yönetimine imza atmayacaklar sadece düşünceleriniz paylaşıp bu konu üzerine muhabbet edecekler. Sonuçta burası bir forum.

Aynı şartlarda daha az kullananı bulmaya çalışmakta ne sorun var? Anlamadım.
Aynı şartları deneyen yok. Kimse yapamaz.

Önerilerin çoğu Chromium tabanlı. Bellek kullanımı olarak ahım şahım farkları yok. Kaynak kodunun asıl kısmı aynı.
Sistemdeki bellek miktarına ve çalışan programların kullandığı bellek miktarına göre istediği kadarını kullanıyor. Bunda bir sakınca yok.
Siz sanıyorsunuz ki 5 GB RAM'in hepsi dolu, çatır çutur okuma yazma yapıyor.

Geri
Yukarı