En az RAM tüketen Windows 10 versiyon önerisi

OnurTAŞ

Kilopat
Yer
Sancaktepe, İstanbul
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
Kioxia 500GB SATA
Ekran kartı
Nvidia 800 serisi (modelini hatırlayamadım)
İşlemci
i5 5200U
Merhaba, giriş seviye 2014-15 i5 5200U, 4GB RAM'li sistem için olabilecek en düşük RAM tüketen aynı zamanda programların da destek verebileceği (aşırı eski olmayacak) bir versiyon söyler misiniz? 1501, 1503, 1803, 1809, 22H2 gibi. Home, Pro, SL yazmayın.

PC günlük işlerde ve arada PUBG emülatör, ETS2 (eski versiyonlar) oynamak için kullanılacak.

PC'de SSD var.

PC'yi arkadaşım kullanacak. LTSB sürümünü çok beceremeyebilir kanımca.

Merhaba, giriş seviye 2014-15 i5 5200U, 4 GB RAM'li sistem için olabilecek en düşük RAM tüketen aynı zamanda programların da destek verebileceği (aşırı eski olmayacak) bir versiyon söyler misiniz? 1501, 1503, 1803, 1809, 22H2 gibi. Home, Pro, SL yazmayın.

PC günlük işlerde ve arada PUBG emülatör, ETS 2 (eski versiyonlar) oynamak için kullanılacak.

PC'de SSD var.

PC'yi arkadaşım kullanacak. LTSB sürümünü çok beceremeyebilir kanımca.

Hocam ben kendi Windows 10'umu editledim NTLite ile başlangıçta boşta iken 800 MB RAM harcıyor isterseniz verebilirim.

Windows 10 ghost spectre kullanıyorum NTLite ile uğraşmaya gerek yok bence.
NTLite ile kendi elinizle ayarlıyıcağınız şeyleri Ghost Spectre versiyonu zaten kapatıyor, istediğin zaman açabiliyorsun zaten kolayda bir menüsü var.

Hocam şu anda ISO dosyasını bulamıyorum bakmam lazım acil ise Windows 10 Home kullanabilir. Onun dışında benim vereceğim çok iyidir.

Windows 10 Ghost Spectre kullanıyorum NTLite ile uğraşmaya gerek yok bence.

NTLite ile kendin yapıyorsun yani güvenli Ghost Spectre ise güvenli bile değil tam ayrıca kesni düzenlediğim Windows spectreden 2 kat daha iyi.

Hocam şu anda ISO dosyasını bulamıyorum bakmam lazım acil ise Windows 10 Home kullanabilir. Onun dışında benim vereceğim çok iyidir.
Elimde bunlar var. Acil değil yarına SSD gelecek. Formatlayıp teslim edeceğim. Olmadı sanal makineye kurup test yapayım biraz.

1704920419179.png

NTLite ile kendin yapıyorsun yani güvenli Ghost Spectre ise güvenli bile değil tam ayrıca kesni düzenlediğim Windows spectreden 2 kat daha iyi.
Başta bende böyle düşünüyordum NTLite ile el ile yapıyordum, biz profosyonel NTLite kullanıcısı olmadığımız için ya 2-3 şey açık kalıyor yada yanlış şeyleri kapatabiliyoruz ve sistemde hata olabiliyor.
Ben NTLite ile yptığımda başta uyku modu sorunu vardı sonra birdaha yaptım sistem hiç açılmadı falan bu yüzden, Ghost Spectre öneriyorum ben kendi kişiler tercihim.

Yeni konular

Geri
Yukarı