En az yakan arabalar nedir?

Düşük motorlu hiçbir araba az yakmaz. Aksine fazla yakar. Motoru büyük araba almanız gerekiyor. Araba ağır bir de içine insan oturduğu zaman daha da ağırlaşıyor motor yetmiyor çekemiyor bu şekilde de çok yakıyor yakıtı.
Öyle bir şey yok. 1.0 TSI kullanıyorum dizele taş çıkartıyor. Babam da 1.5 TSI var o çok yakıyor mesela. Dediğiniz atmosferiklerde geçerli olabilir ama genele vurmamak lazım.

Hocam C-Elysee yakıtından çok memnundum. Gün içinde yaklaşık 400 kilometre yol yaptım, ortalama tüketimim 4.6 falandı. Bu kullanıma otoban sürüşü de dahil.

Hocam C-Elysee yakıtından çok memnundum. Gün içinde yaklaşık 400 kilometre yol yaptım, ortalama tüketimim 4.6 falandı. Bu kullanıma otoban sürüşü de dahil.

Hangi motor? Ben 1.0 TSI ile 4.5 çok rahat görüyorum. Sıkıştırırsan 5-5.5.

Hangi motor? Ben 1.0 TSI ile 4.5 çok rahat görüyorum. Sıkıştırırsan 5-5.5.
1.5 BlueHDI hocam. Kocaeli-İstanbul arası otobanda ortalama 130-140 hızla gittim. Ayrıca gün boyu İstanbul'da şehir içindeydim ve karşıya geçtim, yani o deli köprü trafiğini de gördü. Çok şaşırmıştım ben.

1.5 BlueHDI hocam. Kocaeli-İstanbul arası otobanda ortalama 130-140 hızla gittim. Ayrıca gün boyu İstanbul'da şehir içindeydim ve karşıya geçtim, yani o deli köprü trafiğini de gördü. Çok şaşırmıştım ben.
Evet, dizel ama yine de çok iyi. Beni de 1.0 TSI çok şaşırtıyor. 90-110 aralığında 4.5 yakıyor. Hız yapınca 5-5.5. Performans olarak da çok iyi.

Geri
Yukarı