En Başarılı Teknik Direktör Kimdir?

En İyisi?

• Guardiola

Oy: 10 25,6%
  • Klopp

Oy: 15 38,5%
  • Zidane

Oy: 10 25,6%
  • Mourinho

Oy: 4 10,3%

• Oy verenlerin toplamı
    39
Milan da o sene Terim yüzünden battı ya zaten. Terim'den sonraki Ancelotti dönemine bakın aynı sezon içerisinde.
İlk defa yabancı bir takım çalıştırıyordu alışamaması normal siz ondan sonra ki Florentina dönemine bakın.

Galatasaray'lı olmayanlar için genelde öyle. Ligde 8. şampiyonluğunu yaşamış, en yakın rakibi 4 şampiyonluk görebilmiş.

1996'da ilk defa Milli takım Avrupa Şampiyonasına Terim ile katıldı. 1996-2000 yılları arasında 4 sene üst üste şampiyon oldu ve o takım finalde Arsenal'i yenerek UEFA kupasını aldı. Ertesi sene aynı takım Real Madrid'i yenerek Süper Kupa'yı kazandı. Ardından Terim Fiorentina'ya gitti takımı ligde tuttu ve İtalya Kupasında Finale çıkardı, final maçından önce istifaya zorlandı. Binlerce Fiorentina taraftarı Terim'in evinin önüne yığıldı gitme dedi. Milan kariyeri ise tamamen oyuncuların takımda Terim'i istememesi ile alakalı, bunu geçen sene Morinho'yu Manu'dan yollayan oyuncularda da gördük. :) 4 sene üst üste şampiyon olan takımdan 9 kişinin ilk 11'de yer aldığı milli takım 2002'de Dünya üçüncüsü oldu. Fatih Terim ile A Milli Takım 2008 Avrupa Şampiyonasına katıldı ve finali elinden kaçırdı. 2011-2013 arasında Galatasaray'a gelen Terim yine 2 sene üst üste Şampiyon oldu. Ünal Aysal ile anlaşamayan Terim Milli takıma geri döndü ve 2016'da Terim yönetimindeki A Milli takım Avrupa Şampiyonasına gitti ancak oyuncuların prim kavgası yüzünden takım orada başarı gösteremedi. Son olarak 1,5 sezona 2 şampiyonluk ve 1 Türkiye kupası sığdırdı.

Terim hakkında konuşurken tamam bu listeye giremez ama küçük görmenin de kıskançlık ve çekememezlik olduğu çok açık.

Bence de başarılı birisi TÜRKİYE şartlarını siyasetine ayak uyduran astım kestim işini iyi beceren bir yapıya sahip bu yüzden severiz GÜZEL VATANIMDA imparatorları (reisleri)...

Unutmamak lazım ve her defasında hatırlatırım ki ülkeyede spordan uzaklaşan kültürlü topçu varsa onun sayesindedir. Ardalar buraklar hasanlar emreler volkanlar direk fatih terimin eseridir abilik kavramı oluşturan ve taşıyan son 20 yılı ülkenin bunun pislikleriyle geçti.

Not: Fenerbahçeliyim ama Bana göre şenol güneş daha başarılı ve hoş futbol oynatan bir hocadır fakat giyimiyle değişik görüşleriyle zaman zaman basın tarafından çok linç edilen bir adam. Ülkede basını linç edende Fatih Terimdir.

Asıl konuya dönecek olursa yukarıdaki hocaların çoğuyla yarışamazlar.
Türkiye içinde dersek son 20 yılda en başarılı kupa bazlı ve istatistik olarak baktığımızda;
1- Fatih Terim
2- Şenol Güneş
3- Aykut Kocaman
4- Abdullah Avcı
5- Ersun Yanal

Son yıllarda belki patlama yapması muhtemel büyük takım hocaları çıkabilir 50 yaş altı diyebileceğim hocalar;
Okan Buruk
Sergen Yalçın
Erol Bulut
Kemal Özdeş
Tamer Tuna

Kendimce diyebilirim...

Umarım hocalarımızda yurt dışına çıkarlar küçüklü büyüklü takım ne olursa...

Son zamanlarda futbolcuları yurt dışına yollayarak büyük bir başarı elde ettik. Bence futbol adına en büyük işi yapıyoruz burada ki ortam insanların sporcu karakterlerinide bozduğunu düşünüyorum.

Bence de başarılı birisi TÜRKİYE şartlarını siyasetine ayak uyduran astım kestim işini iyi beceren bir yapıya sahip bu yüzden severiz GÜZEL VATANIMDA imparatorları (reisleri)...

Unutmamak lazım ve her defasında hatırlatırım ki ülkeyede spordan uzaklaşan kültürlü topçu varsa onun sayesindedir. Ardalar buraklar hasanlar emreler volkanlar direk fatih terimin eseridir abilik kavramı oluşturan ve taşıyan son 20 yılı ülkenin bunun pislikleriyle geçti.

Not: Fenerbahçeliyim ama Bana göre şenol güneş daha başarılı ve hoş futbol oynatan bir hocadır fakat giyimiyle değişik görüşleriyle zaman zaman basın tarafından çok linç edilen bir adam. Ülkede basını linç edende Fatih Terimdir.

Asıl konuya dönecek olursa yukarıdaki hocaların çoğuyla yarışamazlar.
Türkiye içinde dersek son 20 yılda en başarılı kupa bazlı ve istatistik olarak baktığımızda;
1- Fatih Terim
2- Şenol Güneş
3- Aykut Kocaman
4- Abdullah Avcı
5- Ersun Yanal

Son yıllarda belki patlama yapması muhtemel büyük takım hocaları çıkabilir 50 yaş altı diyebileceğim hocalar;
Okan Buruk
Sergen Yalçın
Erol Bulut
Kemal Özdeş
Tamer Tuna

Kendimce diyebilirim...

Umarım hocalarımızda yurt dışına çıkarlar küçüklü büyüklü takım ne olursa...

Son zamanlarda futbolcuları yurt dışına yollayarak büyük bir başarı elde ettik. Bence futbol adına en büyük işi yapıyoruz burada ki ortam insanların sporcu karakterlerinide bozduğunu düşünüyorum.
Futbolla ilgili bir gönderide bile "reis"in konuya dahil olması çok ilginç :D

Yahu adam global demiş Terimciler gelmiş şaka gibi. Kariyeri Fiorentina ve Galatasaray'dan ibaret adamın. Galatasaray'da adamın gücü 109 oluyor orası ayrı.

Klopp demek geliyor fakat Pep en iyisi.
Biz en iyisi Fatih Terim demedik ama Fatih Terim e de iyi teknik direktör değil demek futbol cahilliğidir.

Başarı olarak bakarsak, iş basit istatistik verilerine göre değerlendirilir. Bunun için de ankete gerek yok. Ama en iyisi gibi bir konudan bahsediyorsak, işler değişir. Güncel olarak Zidane'ın başarısını gösterebilmiş bir teknik direktör tarihte yok. Klopp'un gittiği takımlarda yakaladığı başarılar ve oynattığı futbol ortada. Guardiola'nın oynattığı futbolu sevmesem de 3 büyük ligde de kendini kanıtlamayı başardı ve saygıyı hak ediyor. Mourinho'nun ise zamanı geçmiş gibi görünüyor. Kendi kendini bitirdi. Önümüzdeki yıllarda çıkıp başka bir takımla da Şampiyonlar Ligi'ni kazanırsa, o zaman tekrar düşünürüm.

Bana göre de ankette yazanın aksine şeyler söylemek cahillik.
O zaman senin şu an yaptığın da cahillik oluyor. Üstelik mevzuyu anlamımışsın bile. Terim diyerek ironi yapılmış, buraya kadar herşey normal ancak diğer takım taraftarları Terim'e kin kusmak için fırsat bekliyorlarmış. Kimse Terime en iyi demedi zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı