En büyük isteğim kendi kendine yetebilen bir hayat kurmak

kesinlikle çok doğru düşünüyorsun. kendini maddi getirisi olan bir ilgi alanında uzmanlaştırırsan, hobini işin yapabilirsin. ve kesinlikle harcadığın emek karşılığını buluyor emin olabilirsin.

24 yaşıma kadar ilgi alanımda kendimi geliştirdim, bu sırada üniversitemi bitirdim. 2 senedir hem sevdiğim işi yapıp ortalamanın birkaç kat üstünde bir gelirle hem maddi hem de manevi boşluğumu doldurabiliyorum.

eğer sevmediğin işi yaparsan maddi kısmı ne kadar dolsa da hayattan keyif alabileceğini düşünmüyorum. eğer sevdiğin işi yaparsan canla başla uğraşacağın için kariyerinde de çok rahat edersin.
Özel değilse hangi işi yaptığınızı öğrenebilir miyim?

Aslında gayet mantıklı bir düşünce. Ne yazık ki aması var. Bu hayatta hiçbir şekilde birine ihtiyaç duymadan yaşayamazsınız. Doğuştan gelen bir şey. Hayattın bir bölümünde birine ihtiyaç duyarsınız. Duymamak için her konu hakkında bilgiye sahip olmanız gerek. Ve bu zor hatta neredeyse imkansız.
Hayaliniz gayet güzel ama gerçekleştirmek imkansız.
"Duymamak için her konu hakkında bilgiye sahip olmanız gerek."

Neden böyle dediniz anlamadım. Para zaten bunu sağlamak için var.

"Duymamak için her konu hakkında bilgiye sahip olmanız gerek."

Neden böyle dediniz anlamadım. Para zaten bunu sağlamak için var.
Dostum, ben sizin dediğiniz şeyi genel olarak aldım. Yani hayatın hiçbir yerinde kimseye muhtaç olmamak. Bu imkansız. Arabanız bozulur ve birinden yardım alırsınız. Hadi araba tamiri vs. bu tarz konularda bilgin var. Ancak bir insan her konuda bilgi sahibi olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı