Evden ayrılıp yeni hayat kurmak

Nasıl yapmasın? Ben bildim bileli tüm aileler böyle. Bilinçli aile kavramı gelismemis bir topluma ev sahipliği yapıyor Türkiye. Annen sen bunu nasıl yaparsın diyip sadistligini belli eder. Baba ya hiçbir şeyden haberi olmaz ya da anneden daha fazla baskı yapar.
Ağzına sağlık.

Gelişme olarak söylüyorum. Kuzenim benden daha beter durumda ve aynı yaştayız. Alt katımda oturuyor. Çocuk ilaçlarla ayakta duruyordu bu seneye kadar. Ailesi perişan etti. Ona söyledim o da gelmek istedi. Onda da 20000 TL para var. 2 kişi çok daha rahat olacağını düşünüyorum. Kuzenim hayatta en iyi anlaştığım insan. Ayrıca, Sakarya ev kiraları çok uygun.

Ağzına sağlık.

Gelişme olarak söylüyorum. Kuzenim benden daha beter durumda ve aynı yaştayız. Alt katımda oturuyor. Çocuk ilaçlarla ayakta duruyordu bu seneye kadar. Ailesi perişan etti. Ona söyledim o da gelmek istedi. Onda da 20000 TL para var. 2 kişi çok daha rahat olacağını düşünüyorum. Kuzenim hayatta en iyi anlaştığım insan. Ayrıca, Sakarya ev kiraları çok uygun.

Onlara neden bakıyorsun sen üniversite sınavına gir iyi bir üniversite kazan onlardan kurtulursun şu an anlık sinirle onlardan nefret ediyorsun ama ailenin yokluğu seni çok sıkmaya başlayacak iyi bir üniversite kazan ve şaşırt onları bu olursa zaten sana güvenirler ve sende onlardan uzaklaşmış olursun.

Hazır gidecek yerinde varmış gidilebilir. Öyle sıfırdan kurması kolay değil eşyadır şeydir sıkıntı iş. Sen gidince kıymete binersin zaten ailen anlar hatasını ev sessiz olacağı için tabi ki de geri çağırırlar seni :D

Okurken sinir krizi geçirdiğim bir konu daha.
Kesinlikle ayrılmalısın, en kısa zamanda, hatta kuzenini asla satma özellikle dediğin gibi bir durumdaysa ona sen ilaç ol. Evde geçireceğin bir ayda da biraz daha baskın olmayı deneyebilirsin. Ya da reşit olduğunu, hakkında kim olursa olsun böyle konuşamayacağını onların anlayacağı bir dil ile söyle.

Okurken sinir krizi geçirdiğim bir konu daha.
Kesinlikle ayrılmalısın, en kısa zamanda, hatta kuzenini asla satma özellikle dediğin gibi bir durumdaysa ona sen ilaç ol. Evde geçireceğin bir ayda da biraz daha baskın olmayı deneyebilirsin. Ya da reşit olduğunu, hakkında kim olursa olsun böyle konuşamayacağını onların anlayacağı bir dil ile söyle.

Böyle bir ailenin benzeri bende de var bir şeyden anlamazlar çünkü onlar her zaman haklı olurlar hataları olsa bile kabul etmezler.

Tavsiyem en kısa sürede ayrıl o evden.

Zaten üniversite çağına gelmişsin. Uzak bir yerden üni seçersen evden gitmeye bahanen olacak. Hem de ailenin desteği kesilmemiş olacak. Üni bittikten sonra da gittiğin yerden geri dönmezsin. Zamanlaman söylediklerini yapman için ters. Eline fırsatın gelmiş işte. Son kez ailenin desteği ile üni okuyup sonra yoluna bakacaksın zaten. Dayın her ne kadar şimdilik gel dese de, iki güne geri dönersin diye düşünüyordur. Kalma süren uzadıkça gitmen için gün sayar. Herkesin kurulu düzeni var. Kolay kolay bozulmaz.

Üniversitede ayda yılda bir yüzlerini göreceksin. Bittikten sonra da iş bularak bağımsızlığını kazanacaksın. Tam üni çağında gereksiz aksiyonlara girmene gerek yok. Üniversite okumayan, yaşı 20 küsürlerde biri olsan neyse derdim. Bahanesi hazır, huzur kaçırmadan üniversite okumak için evi terk etmek var. Bir tarafta da ortalığı karıştıracak cinsten direkt evi terk etmek var. Hangisi mantıklı? :)

Bu arada 20.000TL dediğin para artık 4 aylık ev kira parası günümüzde. Sen daha gözünü açıp kapamadan o para eti puf olur, uçar gider. Geçinmek kolay değil. Bunu da göz önünde bulundur. Tavsiyemi dinle, üniversite için uzaklarda bir yer seç ve o vesile ile evden ayrıl. Kimse sana bir şey demez o zaman. Uzaktan maddi destek almaya da devam edeceksin ailen tarafından. En güzeli bu yol. Paran da ilerisi için cebinde kalmış olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı