En büyük isteğim kendi kendine yetebilen bir hayat kurmak

jemxoca

Hectopat
Hiç kimseye ne maddi ne de manevi açıdan ihtiyaç duymayacağım bir hayat inşa etmek. Bu benim için o kadar büyük bir şey ki benim tek yaşam motivasyonum bu diyebilirim. Yaptığım her iş, attığım her adım bunu gerçekleştirebilmekle ilgili.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Yaşam şartlarına göre değişir. Bazıları için mecburidir bunu yapmak. Bazıları da arkadan gelen parayı ömrü boyunca yiyip kefaret sürer.

Hiç kimseye ne maddi ne de manevi açıdan ihtiyaç duymayacağım bir hayat inşa etmek. Bu benim için o kadar büyük bir şey ki benim tek yaşam motivasyonum bu diyebilirim. Yaptığım her iş, attığım her adım bunu gerçekleştirebilmekle ilgili.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Aslında gayet mantıklı bir düşünce. Ne yazık ki aması var. Bu hayatta hiçbir şekilde birine ihtiyaç duymadan yaşayamazsınız. Doğuştan gelen bir şey. Hayattın bir bölümünde birine ihtiyaç duyarsınız. Duymamak için her konu hakkında bilgiye sahip olmanız gerek. Ve bu zor hatta neredeyse imkansız.
Hayaliniz gayet güzel ama gerçekleştirmek imkansız.

kesinlikle çok doğru düşünüyorsun. kendini maddi getirisi olan bir ilgi alanında uzmanlaştırırsan, hobini işin yapabilirsin. ve kesinlikle harcadığın emek karşılığını buluyor emin olabilirsin.

24 yaşıma kadar ilgi alanımda kendimi geliştirdim, bu sırada üniversitemi bitirdim. 2 senedir hem sevdiğim işi yapıp ortalamanın birkaç kat üstünde bir gelirle hem maddi hem de manevi boşluğumu doldurabiliyorum.

eğer sevmediğin işi yaparsan maddi kısmı ne kadar dolsa da hayattan keyif alabileceğini düşünmüyorum. eğer sevdiğin işi yaparsan canla başla uğraşacağın için kariyerinde de çok rahat edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı