En çok para kazandıran/geleceği olan yazılım alanı hangileri?

En iyi yapabildiğin alan, en çok para kazanacağın alandır. Benim felsefem bu yönde, tabii sektörde çok az yeri olan şeyleri de yapmayın.

Web alanı gelişmekte olan bir alan. Veri tabanları çok önem kazandı son yıllarda. Mobil uygulamalar aşırı revaçta. Çok alan var yani. :D

Para için yazılımcı olma, başarılı olamazsın. Önceliğin para olmamalı. İyi bir yazılımcı olmayı hedefle kendini yeni teknolojilerle sürekli geliştir, güncel ol para peşinden gelecektir.
En iyi yapabildiğin alan, en çok para kazanacağın alandır. Benim felsefem bu yönde, tabii sektörde çok az yeri olan şeyleri de yapmayın.

Web alanı gelişmekte olan bir alan. Veri tabanları çok önem kazandı son yıllarda. Mobil uygulamalar aşırı revaçta. Çok alan var yani. :D

O kadar çok JavaScript framework'ü var ki karar vermek de zor.

Ben yazılım ile alakasız bir işte çalışıyorum ve mesaiden arta kalan zamanda Java öğrenmeyi düşünüyorum. İş imkanları fena değil gibi.

Ben alanlar arasında karar veremiyorum, o kadar çok var. O yüzden böyle bi konu açtım.
İyi yapabildiğin ve yaparken zevk aldığın alanlara yönel. Bir süre sonra tek bir alandan çıkıp birçok alana yönelik geliştirme yapabilecek hale geleceksin zaten. Tecrübe kazanarak ilerliyorsun bu sektörde. Kendini sürekli güncel tutman gerekiyor.

Şu anda konuştuğumuz dillerin büyük bir kısmı gelecekte kullanılmayan, eskimiş ya da hiçbir yerde geçmeyen diller haline de gelebilirler, hatta gelecekler diyebilirim. O yüzden güncel olmak her zaman önemlidir.

Dostlar soru başlıktaki gibi, En çok para kazandıran/geleceği olan yazılım alanı hangileri?

Bence Cloud alanı. mesela Amazon'un Cloud servisleri var benim de takip ettiğim bir siber güvenlikçi var ama forum kurallarından dolayı ismini verebilir miyim bilmiyorum. Yasak değilse yazarım o adamdan bakabilirsin.
JavaScript öğren mobil, web, yapay zeka vs hepsini yaz.

Hocam peki Python'un önü açık değil mi merakımdan soruyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam peki Python'un önü açık değil mi merakımdan soruyorum?
İşlerin dillerden çok bilgiyle alakalı olduğunu çoğu yeni başlayan kişi bilmiyor. O yüzden yüksek seviyeli bir dil olan -bu onu daha basit syntax'a sahip kılar- Python'a yöneliyor. Fakat bu insanlar Python'u kullanmayı bilmiyorlar ki, gidip calculator yapıyor sonra Python bitti diyor.

Önemli olan şey dil değil. Her dilin kendi kullanıldığı bir alan var. Önemli olan sen o dili kullanabiliyor musun, sen algoritma kurabiliyor musun, çözüm üretebiliyor musun? Önemli olan bunlar yoksa dil öğrenmekte hiçbir şey yok. Bir tane dili biliyorsanız diğer diller de sadece ufak syntax farklılıkları oluyor. Onun dışında inanın eğer büyük farklar yok.

Yeni başlayanların aklını çelen bu kurslar ve kendini eğitimci olarak tanıtan -sözde eğitimciler- yüzünden bu kafa karışıklığı çıktı ortaya. O yüzden bu tür para tuzaklarından kaçının, araştırın. İnternet bedava olan açık bir kaynak. Milyonlarca makale, doküman ve videolar var. Bunlardan iyi olanları ayıklamanın birinci yolu İngilizce olanları kullanmak. İngilizce olunca da doğru olduğu gerçeği çıkmıyor, araştırma yapmayı bilmiyorsan zaten bu sektör sana uygun değil demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı