En çok para kazandıran yazılım alanları hangileri?

Tüm bölümler tabiikide
Ülkeye hepsi lazım. Ama senin de bu mesleği severek yapman daha önemli sırf para için yapılmaz bu meslek.

Sadece JavaScript bilerek bile bayağı maaş alabilirsin yeter ki işinde bayağı iyi ol

Hocam bu işi sadece para için yapmayacağım ama sadece öğrenmek istiyorum bayağı iyi maaş dediğiniz ne kadar ortalama?

Hocam bu işi sadece para için yapmayacağım ama sadece öğrenmek istiyorum bayağı iyi maaş dediğiniz ne kadar ortalama?

Birşeyde iyi para kazanman için profesyonel seviyede iş yapman lazım ve bu yıllar alıyor. Sevmediğin bir işte yıllarını harcayamazsın. Yazılımda aldığın para çok değişkendir. 5000TL alan görmek de 500.000TL alan görmek de çok mümkün. Burada mevzu senin tepe bir adamı görüp ben bunun kadar çalışabilir miyim diye kendine sormandır. Upworkde tales kısmında her işi yapan insanlar ve aldigi paraları gorebilirsin. Çok iyi para kazanmak için en az 10 yılını gözden çıkarman lazım ve hayat çok kısa. O yüzden seçimini çok iyi yap.

yani bu değerler nerede çalıştığınıza göre değişir ama bu düzeye gelmek bayağı bir zamanınızı alacak. Yinede kendimce bir kaç rakam söylersem Profesyonel bir yazılım Mühendisi 20.000TL - 80.000TL civarlarında bir maaş alabilir. Maaşını beğeneceğin kadar çalış :)

Yeni konular

Geri
Yukarı