Sizce en kötü afet hangisidir?

• Yanardağ patlaması

• Hortum ve kasırga

• Önce çığ ardından heyelan ikisi bir arada

• 8 şiddetinde 2 dakikalık bir deprem

• Dev Tsunami

• Everest PSU patlaması

• Frisby, Trust ekipman bozulması

• Kuraklık ve orman yangını

• Kimyasal veya nükleer kaza

• 2.El bilgisayar piyasası, açılan ilanlar

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
99 depremini yaşadığım için deprem diyorum.

Yangına karşı hep ön yargılıydım "la koşacaksın işte kaçacaksın" diyordum ama geçenlerde youtube'da bir anda orman yangınının ortasında kalan bir araç kamerası izledim. Bildiğin cehenneme döndü ortalık. Ateş parçaları, ateş rüzgarı her yer. Hava kırmızıya döndü, soluyacağın şey bile köz. Neyse geri geri bastılar bir şekilde kurtuldular.

Yanardağ patlaması da dibinde değilsen büyük tehlike arz etmiyor gibi. Yakın tarihte beklenen süperyanardağ patlaması olursa başka tabi, bildiğin ABD kıtasının yarısını etkileyebilecek bir güçmüş. Merak eden youtube'dan merakını giderebilir.

Tsunami için bir şey diyemiyorum zaten japonlar bile ölüyorsa kaçışı yok demek ki.

Nükleer felaket de kötü. Başka kıtada olsa bile ölebiliyorsun bizde olduğu gibi.

Çoğu kişi 8 büyüklüğündeki deprem demişler, 8 büyüklüğündeki bir deprem en fazla birkaç yüz kilometrelik çapta etkili olacak ufak bir felakettir. Olabilecek en büyük felaket şu anda var olan birkaç süper volkandan birinin patlaması, külleri gezegenin öteki tarafını bile kaplar ve uzun süre atmosferde dolaşımda kalıp ışık almamızı engeller. Canlıların çok büyük bir kısmını yok edecek hatta bizim de sonumuzu getirecek kadar büyük bir felaket bu, ne medeniyet bizi kurtarır ne de süper zengin olan birkaç bin kişi hariç teknoloji...

Geri
Yukarı