En düşük bütçe ile i5 2500K sistem geliştirme

TechnoManyak123

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci - i5 2500K
Anakart- ASUS P8Z68-VLX.
Ekran kartı - ASUS STRIX GTX 1050 Ti 4 GB
RAM - Kingston Fury 8 GB DDR3 1800MHz.
Kasa hava akışı çok iyi değil işlemcide stok fan kullanıyorum. Gerçekten performans çok kötü OC yapamıyorum stok fandan dolayı. Sizce 2500K hala yeterli midir yoksa değiştirmenin zamanı geldi mi artık? Bir de bilmediğimden soruyorum anakartı değiştirsem RAM için de bir değişikliğe gitmem gerekiyor mu DDR3 olduğundan dolayı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Bir de yeni konu açmadan sormak istiyorum GTA gibi açık dünya oyunlarında çok fazla darboğaz sorunu yaşıyorum işlemcim yüzde yüz kullanılırken ekran kartı yüzde 40 50 civarlarında geziniyor ayarları arttırmayı tavsiye ettiler fakat ayarları yükseltsem de düşürsem de FPS 40 50'lerin üzerine çıkmıyor bunu nasıl çözebilirim?
Elinizde ki bazı parçaları satarak DDR4 sisteme geçebilirsiniz. İleri de ekran kartınızı güncellersiniz.

Parçalar ne kadar edebilir ki en fazla piyasayı çok bilmiyorum.

Bir de yeni konu açmadan sormak istiyorum GTA gibi açık dünya oyunlarında çok fazla darboğaz sorunu yaşıyorum işlemcim yüzde yüz kullanılırken ekran kartı yüzde 40 50 civarlarında geziniyor ayarları arttırmayı tavsiye ettiler fakat ayarları yükseltsem de düşürsem de FPS 40 50'lerin üzerine çıkmıyor bunu nasıl çözebilirim?

Parçalar ne kadar edebilir ki en fazla piyasayı çok bilmiyorum.

Dediğim gibi işlemci, anakart ve RAM'leri satıp üstüne biraz ekleyip DDR4 sisteme geçebilirsiniz. Daha güncel ve stabil performans sunar size.

Geri
Yukarı