En düşük Lod'a sahip oyuncu faresi önerisi

Bütçe
100-1000

Ky_Serkan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Toplu mouseun olduğu internet kafe dönemlerinden bu yana FPS oyunları oynamaktayım. Oyunu bilekten ve düşük sensitivity ile oynadığım için; farkında olmadan sağa sola dönüşlerde mousu mousepadden kaldırıyorum. Geçmişte kullandığım A4Tech X7 XL-760h model mousun altında lod ya da anti vibrate tuşu vardı. Bu farem bozulunca aldığım Zowie EC2-a, SteelSeries Prime Plus vb fareler ihtiyacımı karşılamadı. Şu an hala mecburiyetten ötürü elime ne kadar da büyük olsa da A4Tech X7 XL-750bh modelini kullanıyorum. Çünkü yazılımından Lod'u en düşük seviyeye getirebiliyorum. Satın aldığım yeni sensörlü farelerde Lod'u düşürünce alakasız takılmalar vs yaşadığım için hepsini iade etmek durumunda kaldım. Örneğin; 1 hafta önce SteelSeries Prime Plus (https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0851HFPGF/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1) + HyperX Fury s Speed(Amazon.com.tr) mouse pad satın aldım. SS Prime Plus 0.5 mm Lod'a sahip bir mouse olması sebebiyle sorunumu çözer diye düşündüm. CS:GO'da 1-2 maç oynadım gayet sorunsuz çalışıyor derken, 3.maçta sensör okumamaya başladı. Sorun mouse pad kaynaklıdır düşüncesi ile eski mousepadimde de denedim fakat nafile. Yabancı forumlardan tutunda mouse inceleme sitelerine kadar birçoğunu tek tek inceledim. Sözüm ona mouse inceleme videoları seyrettim. FPS oyuncularına mouse öneriyorlar fakat DPI ve RGB aydınlatma dışında değindikleri bir şey yok. Lift off distance konusunda bilgisi olan ve/veya FPS oyunlarını düşük sensitivity ile bilekten oynayan benzer konudan müzdarip arkadaşlardan yardım bekliyorum. Monitörü ikiye bölüp, amatör oyun kariyerime son vermeme az kaldı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer LOD'u aşırı kısarsanız, sensör aradaki mesafeyi görmezden gelmeye başlayabiliyor. Uzun süre Bloody TL80 kullandım. Ağır bir fare ama skatez ve sensör olarak kullandığım en rahat fareydi. LOD mesafesini o farede de ayarlayabiliyordum ve eğer çok kısarsam (8 kademe vardı yanlış hatırlamıyorsam), 3 yaparsam fare takılmaya başlıyordu mousepad üzerinde, ancak 4 yaptığımda kusursuz bir şekilde okurken ufacık kaldırsam okumayı bırakıyordu. Dolayısıyla sorun yaşamıyordum.

Prime Plus'ta da yaşadığınız sorun bu olabilir. Fazla kısıyor olabilirsiniz LOD'u. İade etmeseydiniz bunu bir deneyin derdim.

Eğer Lod'u aşırı kısarsanız, sensör aradaki mesafeyi görmezden gelmeye başlayabiliyor. Uzun süre Bloody TL80 kullandım. Ağır bir fare ama skatez ve sensör olarak kullandığım en rahat fareydi. Lod mesafesini o farede de ayarlayabiliyordum ve eğer çok kısarsam (8 kademe vardı yanlış hatırlamıyorsam), 3 yaparsam fare takılmaya başlıyordu mouse pad üzerinde, ancak 4 yaptığımda kusursuz bir şekilde okurken ufacık kaldırsam okumayı bırakıyordu. Dolayısıyla sorun yaşamıyordum.

Prime Plus'ta da yaşadığınız sorun bu olabilir. Fazla kısıyor olabilirsiniz Lod'u. İade etmeseydiniz bunu bir deneyin derdim.

Maalesef iade ettim. Mouse pad seçimim de yanlışmış onu fark ettim. Söylediğinizi denedim aslında. Yazılımdan Lod'u defaulta çektim denedim sonra kademe kademe düşürdüm fakat hiçbirinde kararlı bir algılama performansı alamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı