En Eski Masaüstü Bilgisayara Kim Sahip?

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
-
Aramızda en eski masaüstü bilgisayarı kullananı bulmaya ve forumun ne kadarlık bir kesiminin eski sistemler kullandığını bulmaya çalışıyorum. Eski bir sisteme sahipseniz (En az 10 yıllık yani 2012'li) sizde konuya katılabilirsiniz! Tam olarak PC'nin üretim yılından çok parçaların çıkış yılı önemlidir ayrıca bunu da hatırlatmak isterim. Yalan söyleyen kişiler olabileceği için sistem özelliklerini ekran görüntüsü olarak atmanız gerekmektedir. Windows + R tuşlarına basıp dxdiag yazarsanız bazı parçaları öğrenebilirsiniz. Üstten ekran sekmesinde ise ekran kartınız yer alır. Ardından tekrar aynı kısayol ile çalıştırı açıp bu sefer ise msinfo32 yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Bu sayfada bazı özel bilgiler yer alıyorsa karalayıp buranın da görselini atın. Sonra işletim sisteminizi ve bu sistem ile yaptıklarınızı da belirtip mesajınızı gönderebilirsiniz. Çok uzatmamak şartıyla "konu ile alakalı" sohbetler ve sorularınızı sorabilirsiniz. Öncelikle ben başlıyorum.

1641489103025.png

Screenshot_1.png

1641489201157.png

İşletim sistemi: Windows 8.1 Pro x64
Ben örnek olarak size sunduğum için sürprizbozan kullanmadım. Siz sürprizbozan kullanarak paylaşın, kullanmayı bilmiyorsanız da en azından görseli küçülterek veya tam görseli kullanmadan paylaşınız.

Celeron 800MHz ve Intel i810E chipset anakart var depoda.
Hala çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ama epey zaman geçirmiştim kendisiyle.

FX 5500'lü Pentium 4'lü kasam duruyor markası da Byron. 80 GB da HDD'si vardı yanlış hatırlamıyorsam da 1 GB belleği olmalı. Kasa evimde olmadığı için fotoğraf atamıyorum.

Elinizde üstte de istediğim gibi görsel sunma imkanınız varsa tabii ki de olur.

Hocam nedir bu ne kadar garibansın testi mi? Öyleyse nereyi imzalıyorum... 😁
Aslında forumda tek asırlık sistemi bu yılda kullanmaya çalışan ben miyim onu da merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı