En fazla 40.000 TL laptop önerisi

The Master

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
4 (edit: 3 seneymiş kahroldum :D) senedir Monster Abra A5 v16.5 kullanıyordum. Son 4-5 aydır çok fazla bozulmaya başladı ve en son geçen hafta anakart yandı. Bütçem 40.000 TL (çok esnek değil). Monster deneyimim yüzünden de malzeme kalitesine değer veren bir marka istiyorum. ASUS, MSI tercihim. İstediğim özellikleri yazayım.
SSD: Kaç olduğu önemli değil. Elimde zaten yeni alınmış bir 512 GB SSD var.
Ekran kartı: 3060 ve üstü (tercihen 40 serisi ama fiyat için inebilirim). MUX Switch olsun.
RAM: En az 16 GB (16 alırsam ekonomik olarak rahatladığım bir ara 32 yapacağım, uzun vade için gerekli diye düşündüm).
Monitör:15.6", 144Hz ve üstü.
İşlemci: Monster 30.000'e 4050 140watt, i5-13500H'li bir bilgisayar satarken üstüne 10k ekleyip sadece malzeme için F/P'den bu kadar fazla düşmek istemiyorum. Bu yüzden i5-13500H'ye kıyasla çok düşük olmasın.

Ayrıca bilgisayarı her gün en az 6-7 saat (ders içi, dışarıda ve oyun) kullanacağım. Kasası kaba olmasın istiyorum. Yeni başladım bakmaya bir tane gözüme çarptı. Sizin tavsiyelerinizi, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
HP'de mux switch yokmuş ve sanırım ekran kartı watt düşük, Acer'dan genel olarak uzak durmak istiyorum. Attığınız Asus'la benim paylaştığımın modeli farklı gözüküyor ama hangi özelliği farklı göremedim.

HP'de MUX Switch yokmuş ve sanırım ekran kartı watt düşük, Acer'dan genel olarak uzak durmak istiyorum. Attığınız ASUS'la benim paylaştığımın modeli farklı gözüküyor ama hangi özelliği farklı göremedim.

HP'de MUX var ve ekran kartı 120W düşük değil, Acer'den uzak durmak sizin kararınız, sizin attığınız ASUS ile benim attığım arasında fark yok.

Geri
Yukarı