En fazla kaç yıllık araba alırsınız?

Doğanlar diğer kuş serisine göre her türlü daha iyidir. 98'ler enjeksiyonlu avantajı o. Aslında 98 doğanlar slx bile değil ismi 1.6 ıedir.

Pek sanmıyorum ama hayırlısı olsun.

20 yıl oldu hocam bir zahmet değişsin artık değil mi? Denemekten zarar gelmez beğenmezsek diğerini de değiştiririz. Biz halk olarak kendimize inanmalıyız bence.

Çok iyi kazanmıyorsam araba almam. Çok iyiden kastım aylık en azından 20-30bin TL kazanmam lazım. Bayadır piyasaya bakmıyorum ama ortalama bir araç 200bin TL diyebiliriz sanırım. Yakıta ve diğer şeylere harcanan parayı da unutmamak lazım. Şuan fiyatlar sürekli artıyor ama normalde kullandıkça, yıl geçtikçe arabanın değeri de düşüyor.

Özetle Türkiye'deki fiyatlar ile araba kullanmanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Sürekli gezen biri değilseniz mantıklı değil. Klasik bir aile zaten anca hafta sonu pikniğe felan gidiyor veya denize.

Taksi ve toplu taşıma araçlarını kullanırsanız çok daha az para harcayarak araç ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Şuanki araba piyasası böyleyken benim düşüncem bu.

20 yıl oldu hocam bir zahmet değişsin artık değil mi? Denemekten zarar gelmez beğenmezsek diğerini de değiştiririz. Biz halk olarak kendimize inanmalıyız bence.

Halk savaşı değil ki bu. Hepsi birbirinden beter. 80 milyonu meclisteki dalkavuklar yönetiyor. Birbirine bağırıp çağıran adamlar aynı bir araya gelip maaşlarına zam yapıyorlar, güle oynaya yemek yiyorlar. Halk ayaklanıp düzeni yıkmadıkça seçimlerden bir şey çıkmaz.

Eski arabalar daha güzel bence.TR şartlarında bu zor (para olsa düşünmem)

images.jpeg-4.jpg

Bu da TR şartlarında bayağı yüksek. Ha olamazsa bu da olur. Tam aile arabası kafası(babamın arabası; direksiyon ne sert ne yumuşak koltuklar iyi, kendi radyosu tırt)

images.jpeg-5.jpg

Ülkemizde çoğu insan 25-30 yıllık arabalara binmek durumunda ama çoğu da tercihen parası yetmesine rağmen Tofaş gibi eski arabaları alacağına hiç araba almamayı tercih ediyor. Peki siz en fazla kaç yaşında araba alırsınız? Paranız olsa direkt Tofaş gibi bir araba mı alırsınız yoksa birkaç yıl biriktirip daha yeni bir araba mı alırsınız?

Yıl kaç olursa olsun alacağım tek araba cla 200.

Halk savaşı değil ki bu. Hepsi birbirinden beter. 80 milyonu meclisteki dalkavuklar yönetiyor. Birbirine bağırıp çağıran adamlar aynı bir araya gelip maaşlarına zam yapıyorlar, güle oynaya yemek yiyorlar. Halk ayaklanıp düzeni yıkmadıkça seçimlerden bir şey çıkmaz.

Cahil çoğunluk yüzünden bu haldeyiz zaten.

2012 model bir araç aldım geçenlerde. Bu yaşta bu temizliği inanın 2020 lerde bulamam. Sıfır ayarında. Yani önemli olan bakımlarının zamanında yapılmış olması ve temiz olması. Yarın da periyodik bakımımız var bakalım. 😊

Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz.​

Geri
Yukarı