En güvenli Windows 11 kurulum hangisi?

Pixel_x

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Sistemde işlemci desteği ve TPM 2.0 yok. Sistemim desteklemediği Windows 11'i direkt kuramyorum. İnternet'te ve bu site de 3 yöntem ile TPM'siz kurulum buldum bunlardan hangisi daha güvenli?

1. Yöntem: Windows 10 ISO dosyasına Widnows 11'deki " install.wim" dosyasını kopyalamak.

2. Yöntem: "appraiserres.dll" dosyasını Windows 11 ISO'ya kopyalamak.

3. Yöntem: Windows 11 Kurulum yaparken başlangıç ekranında "no_tpm" regedit dosyasını birleştirmek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Şuna bir bak istersen.

Bildiğime göre Windows 10'dan daha fazla performans sağlıyor ve Android uygulamaları yüklenebilecek diye olabilir.
Yanlış biliyorsun. Elle tutulur somut bir kanıt yok Windows 10'dan daha fazla performans sağladığına dair. Ayrıca Android desteğinde Play Hizmetleri ve Play Store sunulmayacak. Amazon'un kütüphanesiyle sınırlı kalınacak. Sonradan 3. parti şekilde .apk desteği gelir onu bilemem.

Yanlış biliyorsun. Elle tutulur somut bir kanıt yok Windows 10'dan daha fazla performans sağladığına dair. Ayrıca Android desteğinde play hizmetleri ve Play Store sunulmayacak. Amazon'un kütüphanesiyle sınırlı kalınacak. Sonradan 3. parti şekilde. APK desteği gelir onu bilemem.
Resmi sürüm çıkmadan önce performans sağlıyordu.
Herkes söylüyor kimseden şikayet gelmedi ancak resmi sürümden sonra sanallaştırma mı ne bir şey falan duydum performansı düşürebilir diye. Doğru veya yanlış bilmiyorum ama resmi sürümden önce performansı Windows 10'dan daha iyiydi.

Biraz önce Windows 11'e geçiş yaptım. Bu cihaz Windows 11 çalıştıramaz hatası bende de verdi. BIOS'a girip TPM'yi kapattım. Sonra sorunsuz bir şekilde kurulumu gerçekleştirdim.

Resmi sürüm çıkmadan önce performans sağlıyordu.
Herkes söylüyor kimseden şikayet gelmedi ancak resmi sürümden sonra sanallaştırma mı ne bir şey falan duydum performansı düşürebilir diye. Doğru veya yanlış bilmiyorum ama resmi sürümden önce performansı Windows 10'dan daha iyiydi.
Performansı daha iyi değildi. Ben de kullandım. Kim neye göre söylüyorsa kanıt sağlaması gerekir bence. Burada her Windows 11 insidera geçen konu açıp bence daha hızlı daha performanslı daha fazla FPS veriyor gibi saçma sapan altı doldurulmayacak şeylerle görüş bildiriyorlardı. Bir kanıt yok ortada. Varsa gösterin. Şu açıdan iyidir belki Windows 10'daki bloatware uygulamaları Windows 11 ile gelmiyor. Windows 10'da da kaldırabiliyorsun zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı