En hızlı ve stabil Windows sürümü hangisidir?

420645

Hectopat
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
120 gb sdd 1tb hdd
Ekran kartı
gtx1050
İşlemci
i5 9300h
En hızlı ve en stabil Windows sürümü hangisidir?
Şu anda Windows 11 kullanıyorum ve hantal geliyor bana. LTSC kurmak aklımda şu an fakat en iyi en stabil hangisi bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Nasıl Rufus ile indireceğim?

Bu linkten Rufus programını indirin ve kurun.

Screenshot_20220629-191856~2.jpg

Hocam Kaspersky önermenizin sebebi nedir? Ben Defender'la kullanıyorum da Kaspersky daha da ağırlaştırır diye düşünüyordum.

Windows 8.1'in defengeri bayağı kötü Windows 10 kullanıyorsanız defenger ev kullanıcısı için yeterli fakat Kaspersky'ın ağırlaştırdığı yok bu testlerlede kanıtlanmıştır hatta Kaspersky defengerden daha hafif bir av ekstra güvenlik isterseniz Kaspersky kullanabilirsiniz ücretsiz sürümü ile ücretlisinin çok bir farkı yok sadece reklam engelme gibi diğer uygulamalarlada yapabilceğiniz şeyler eksik ücretsizinde.

Windows 8.1'in defengeri bayağı kötü Windows 10 kullanıyorsanız defenger ev kullanıcısı için yeterli fakat Kaspersky'ın ağırlaştırdığı yok bu testlerlede kanıtlanmıştır hatta Kaspersky defengerden daha hafif bir av ekstra güvenlik isterseniz Kaspersky kullanabilirsiniz ücretsiz sürümü ile ücretlisinin çok bir farkı yok sadece reklam engelme gibi diğer uygulamalarlada yapabilceğiniz şeyler eksik ücretsizinde.
Bilgilendirme için teşekkürler. Biraz bakayım da lisansı ucuzsa satın alayım tam olsun.

Zamanınızı alıyorum da bir şey daha sorayım, Kaspersky kurarsam Defender'la çakışma yaşar mıyım? Yoksa öncesinde Defender'sız lite bir 8.1 ISO'su mu bulayım?

@Prisoners hocam Windows'u kurduktan sonra Windows Update blocker (wub) ile Windows Update'yi kapatın yoksa Windows kendini en son sürüme günceller.

Nasıl yapacağınız burada anlatılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı