En hızlı ve stabil Windows sürümü hangisidir?

420645

Hectopat
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
120 gb sdd 1tb hdd
Ekran kartı
gtx1050
İşlemci
i5 9300h
En hızlı ve en stabil Windows sürümü hangisidir?
Şu anda Windows 11 kullanıyorum ve hantal geliyor bana. LTSC kurmak aklımda şu an fakat en iyi en stabil hangisi bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Bilgilendirme için teşekkürler. Biraz bakayım da lisansı ucuzsa satın alayım tam olsun.

Zamanınızı alıyorum da bir şey daha sorayım, Kaspersky kurarsam Defender'la çakışma yaşar mıyım? Yoksa öncesinde Defender'sız Lite bir 8.1 ISO'su mu bulayım?

Kaspersky defengeri otomatik kapatıyor çakışma olmuyor.

Bilgilendirme için teşekkürler. Biraz bakayım da lisansı ucuzsa satın alayım tam olsun.

Zamanınızı alıyorum da bir şey daha sorayım, Kaspersky kurarsam Defender'la çakışma yaşar mıyım? Yoksa öncesinde Defender'sız Lite bir 8.1 ISO'su mu bulayım?

Bir de önerim 90 gün deneemeyi denedikten sonra satın almanız deneme sürümünde hiçbir kısıtlama yok.

@Prisoners hocam Windows'u kurduktan sonra Windows Update blocker (wub) ile Windows Update'yi kapatın yoksa Windows kendini en son sürüme günceller.

Nasıl yapacağınız burada anlatılmış.

Kurarken internet bağlı mı olsun yoksa kabloyu çıkartayım mı?

@Windows Adam hocam sürücü yüklemeye gerek yok değil mi yüklediğimiz gibi internete vb. bağlanabiliyoruz?
Windows'u kurduktan sonra Aygıt Yöneticisi üzerinden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini görebilirsiniz. Yüklenmeyen sürücüler sarı bir işaret ile belirtilecektir ve Windows Update'i kapatıyorsanız internetten indirmeniz gerekmektedir.

En hızlı ve en stabil Windows sürümü hangisidir?
Şu anda Windows 11 kullanıyorum ve hantal geliyor bana. LTSC kurmak aklımda şu an fakat en iyi en stabil hangisi bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Düzenlenmiş ISO'lara dair bir şüphen yoksa ghost spectrenin Windows çalışmasını önerebilirim. Standart Windows sürümüne göre gecikme süresi daha düşük ve daha hızlı çalışıyor. Ek güvenlik olarak bir virüs programı ile beraber kullanmanı öneririm.

Geri
Yukarı