En iyi anakartı hangi firma üretiyor?

En iyi anakart üreticisi?

• Oy verenlerin toplamı
    58

NQXT

Hectopat
Yer
𝒀𝑶𝒁𝑮𝑨𝑻/𝑴𝑬𝑹𝑲𝑬𝒁
Daha fazla  
16 Haziran'da B550 anakart almayı planlıyorum. Ben şahsen MSI firmasının en iyi anakart üreticisi oldugunu düşünüyorum, sizce en iyi firma hangisi? Gigabyte, ASUS, MSI firmaları arasından siz hangisini tercih edersiniz ve MSI firmasının en iyi anakart modeli nedir? Tabi ki her firmanın her modeli iyi olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediğiniz gibi her firmanın her ürünü muhteşem değil. En iyi sorusu istediğin performansa ve özelliklere göre değişir, net bir şey söylemek yanlış olur.

Hocam diyelimki her şeyi aynı anakartların fiyatlarda aynı hangisini alırdınız?
ASRock'ı niye eklemedin.

Aklıma geldi ama ASRock B550 PRO 4'e baktığımda özelliklerini beğenmedim.

16 Haziran'da B550 anakart almayı planlıyorum. Ben şahsen MSI firmasının en iyi anakart üreticisi oldugunu düşünüyorum, sizce en iyi firma hangisi? Gigabyte, ASUS, MSI firmaları arasından siz hangisini tercih edersiniz ve MSI firmasının en iyi anakart modeli nedir? Tabi ki her firmanın her modeli iyi olmuyor.
Açıkçası çok değişiyor. Bakıyorum da bazen gigabyte da kalın kaliteli mosfet soğutucuları ve m2 soğutuculu bir anakart çıkarıyor. Msi aynı fiyatta küçük mosfet soğutuculu m2 soğutucusuz model çıkarıyor.

Her özelliği ve fiyatı aynı ise ağırlığına bakarak alırdım.

Çok mantıklıydı hocam :D.
Açıkçası çok değişiyor. Bakıyorum da bazen Gigabyte'da kalın kaliteli mosfet soğutucuları ve M.2 soğutuculu bir anakart çıkarıyor. MSI aynı fiyatta küçük mosfet soğutuculu M.2 soğutucusuz model çıkarıyor.

Evet haklısınız mesela MSI A Pro'daki özellikler ASUS Prime'de yok ikisi de giriş seviyesi olmasına rağmen. (B550)

Hiçbir firma kaliteli ürün yapmaz, yapsa idi zaten fiyat farkı vb. olmaz idi.
Ancak şöyle durum var ki, özellikle ASRock firması birkaç model hariç hep üst segment üretimi yapıyor ve bunu yaparken fiyatı kabartmıyor.
ASUS, MSI gibi firmalar genellikle reklamdan kitle kazandığı için birçok yerde abartılabiliyor.
En iyi bildiğim anakartları söyleyeyim.
ASRock Aqua, Taichi.
MSI Godlike, Creator.
Biostar Racing GT8.
ASUS Rog Maxiumus, Rog Zenith, Rog Rampage, Rog Crosshair.
Gigabyte Aorus Extreme, Designare, Aorus Master, Aorus Pro.
Evga Dark.
Not: Bildiğim modelleri listeledim, belki bilmediğim bir firmanın ürünleri olabilir.

Hiçbir firma kaliteli ürün yapmaz, yapsa idi zaten fiyat farkı vb. olmaz idi.
Ancak şöyle durum var ki, özellikle ASRock firması birkaç model hariç hep üst segment üretimi yapıyor ve bunu yaparken fiyatı kabartmıyor.
ASUS, MSI gibi firmalar genellikle reklamdan kitle kazandığı için birçok yerde abartılabiliyor.
En iyi bildiğim anakartları söyleyeyim.
ASRock Aqua, Taichi.
MSI Godlike, Creator.
Biostar Racing GT8.
ASUS Rog Maxiumus, Rog Zenith, Rog Rampage, Rog Crosshair.
Gigabyte Aorus Extreme, Designare, Aorus Master, Aorus Pro.
Evga Dark.
Not: Bildiğim modelleri listeledim, belki bilmediğim bir firmanın ürünleri olabilir.
İyi olduğunu düşündüğünüz 600-450 tl arasında bir asrock marka b450m anakart atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı