En iyi anime hangisi?

One Piece'in animesi yerine mangası olsa belki en iyi manga olma tartışması yapılabilir fakat animesinin son 150 bölümünden sonra en iyi anime... İlk 500 hatta 750'ye kadar evet belki en iyi olabilirdi ama şimdi maalesef en iyi olabilir bile diyemiyorum.

1.Naruto.
2.HxH.
2 sene olmuş fikirlerim gram değişmedi, zaten 1.'nin değişmesi pek mümkün değil... HxH için de öyle. Ama 3. olarak Death Note'u eklerim kesinlikle. İzlemediğimden değil fakat değerini daha bilmeye başladım diyelim. Ayrıca benim için "gerçek" Büyük Üçlü bu aslında.

2 sene olmuş fikirlerim gram değişmedi, zaten 1.'nin değişmesi pek mümkün değil... HxH için de öyle. Ama 3. olarak Death Note'u eklerim kesinlikle. İzlemediğimden değil fakat değerini daha bilmeye başladım diyelim. Ayrıca benim için "gerçek" Büyük Üçlü bu aslında.
One piece izledin mi ?
Narutoyu ben sevemedim nedense.

One Piece'in animesi yerine mangası olsa belki en iyi manga olma tartışması yapılabilir fakat animesinin son 150 bölümünden sonra en iyi anime... İlk 500 hatta 750'ye kadar evet belki en iyi olabilirdi ama şimdi maalesef en iyi olabilir bile diyemiyorum.

Wano Arc'ı sevmiyorsun sanırım. Aslında en güzel Arc'lardan ama savaş aşırı uzadı rakip kaido gibi birisi olunca. 2 tane yonkou indirdiler ve Kaido'nun tayfası da çok güçlüydü o yüzden normal gibi bu kadar uzaması ama uzadı bu doğru.

One piece izledin mi ?
Narutoyu ben sevemedim nedense.

Wano Arc'ı sevmiyorsun sanırım. Aslında en güzel Arc'lardan ama savaş aşırı uzadı rakip kaido gibi birisi olunca. 2 tane yonkou indirdiler ve Kaido'nun tayfası da çok güçlüydü o yüzden normal gibi bu kadar uzaması ama uzadı bu doğru.
Plot armour sağolsun luffy reis 3-4 kez öldü dirildi. Yoksa niye uzasın ki :)

Her bölüme bir chapter verirsen maalesef eğer gerçekten uğraşmazsan bölüm kalitesiz filler ve gereksiz uzatılmış sahneler ile dolar. Wano Arc animede finaline yaklaşmış olsa bile hemen hemen 180 bölüm sürüyor ve maalesef bu bölümlerin gerçekten 50 kadarı kaliteli bölüm. Diğer 130 bölüm mangadan bir chapterdan türetilmiş kalitesiz bölümler. Hani evet manga hızına uymak istiyordunuz fakat animeyi de böyle hale getirmeleri Toei'yi haklı çıkarmıyor.

Animeden bağımsız Wano Arc'ına gelecek olursak evet en iyi top 5 Arc'dan olabilir fakat hem anime hem de mangada ağır potansiyeli harcandı. Zira Wano Arc serinin hikaye açısından en önemli arc'lardan birisi.
Gear 5, Joyboy, Luffy'nin yonko olması, Zoro'nun kökeni, Kaido ve Bigmom'ın devrilişi, post-timeskip sonrası neredeyse hep gördüğümüz Momonosuke'nin hikayesi, Rocks korsanları ve Rocks D.Xebec ilk defa bahsedildi, Tanrı Vadisi ilk defa bahsedildi ve en önemlilerinden Roger flashback. Daha yazılacak bir sürü şey var fakat link bırakıyorum daha fazlasına bakmak istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kadar şey açıklanan bir arc'ın genelinin bu kadar potansiyelinin harcanması gerçekten hayal kırıklığı.. Eğer düzgün yapsalardı Wano Arc One Piece'i düşürmek yerine yükseltirdi.

Tam tersi Wano için One Piece'in en iyi arcı diyen de çok var. Ben wanonun 2.partındayım ve ilgili kısmı bayağı beğendim. Sonrası için bir şey diyemem. Onun dışnda animedeki sündürmeden şikayetçiyseniz One Pace ve manga diye bir şey var.

Konuya dönecek olursak benim için en iyi anime budur;
clannad.jpg

Tam tersi Wano için One Piece'in en iyi arcı diyen de çok var. Ben wanonun 2.partındayım ve ilgili kısmı bayağı beğendim. Sonrası için bir şey diyemem. Onun dışnda animedeki sündürmeden şikayetçiyseniz One Pace ve manga diye bir şey var.

Hocam Wano Arc'da One Piece'de bu kadar şey açıklayıp bu kadar şey yaşandıktan sonra ölüsü bile en iyi arclarda top 3-5 girer. Fakat gerçek potansiyeli açık ara farkla 1.'di. Ayrıca Wano'nun ilk başları sıkıntı değil diye hatırlıyordum. 960'lardan sonra benim bahsettiğim boğuk kısım başlıyor.

Ayrıca mangası kesinlikle animesinden daha iyi. Yıllarca animesinden takip eden (ben dahil) mangasına geçirtti. Zira animede sadece 1 chapter'dan OP + bölüm özeti+ ED çıkarınca 20 dakika anime yapılmaya çalışılıp normal bir atağa bile sadece 3 dakika hazırlandığını görünce bir zaman sonra "ben ne izliyorum?" demeye başlıyorsunuz. En üstteki mesajımda demiştim zaten, one piece'in mangası en iyilerinden olabilir fakat animesi Wano'dan sonra geriye düşürdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı