En iyi Antivirüs hangisidir?

Hâlâ Kaspersky yazıyorsunuz okuduğunuzu anlar mısınız lütfen?

Oraya Kaspersky yazmayın diyorsam vardır bir bildiğim hocam. Kaspersky tam tarama da sistemim donuyor. :)
Hocam sizin sisteminizin donması gerçeği değiştirmez ki. Norton ve Bitdefender ile zirvede şu an Kaspersky.

Bana kızabilirsiniz ama, ben antivirüslerin işlevselliği konusunda çekingenim. Birçoğusu sıradan reklamlara bile virüs muamelesi yapıyor. En küçük bir tehditde uyarı yapan bu programlar ciddi ve korkutucu tehlikelerde ise süt dökmüş kedi gibi oluyorlar. Keşke reklamlara vurguladığı virüs algısını gerçek trojanlere ya da turuvalara falan da vurgulasalar. Ben Windows Defender kullanıyorum ama o da silemediğim için. Onun haricinde zaten dikkatli bir kullanıcı olduğum için antivirüs kullanmadığım için başıma şu zamana kadar aksi bir durum gelmedi.

Anti-virüs firmaları zaten korku politikasıyla iş yapan markalardır. Sistem tertemiz bile olsa arada 1-2 tane "bilinmeyen" silecek ki güvende hissettirsin "bak o kadar para verdik nasıl da buldu tehditleri" dedirtsin. Savaş sanayii gibi düşün kimse savaşmazsa, ortada tehdit olmazsa bu silahlar kimselere satılacak?

Anti-Virüs firmaları zaten korku politikasıyla iş yapan markalardır. Sistem tertemiz bile olsa arada 1-2 tane "bilinmeyen" silecek ki güvende hissettirsin "bak o kadar para verdik nasıl da buldu tehditleri" dedirtsin. Savaş sanayii gibi düşün kimse savaşmazsa, ortada tehdit olmazsa bu silahlar kimselere satılacak?

Çok doğru.

En iyi antivirüs sizsiniz. Siz kullanıcısınız. Çünkü kaspersky sistemi %90 güveli yapabilir, Kalan %10'u siz dolduracaksınız.

Geri
Yukarı