En iyi antivirüs hangisidir?

bestwarrior

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
NOTHİNG...
Arkadaşlar sizce en iyi antivirüs hangisi? (Bence avast ama malwarebyts ile birlikte kullanıyorum.) Bitdefender da iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bitdefender Internet Security son yıllarda epey güçlü bir koruma sağlıyor. Kaspersky da aynı şekilde bilgisayarı emanet edebileceğin güvenlik yazılımlarından biri. Malwarebytes bir antivirüs değil fakat tarama amaçlı en gözde yazılımlardan biri benim için. Onun dışında aslan payı kullanıcının kendisine ait, yani sizin daha çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Bitdefender Internet Security son yıllarda epey güçlü bir koruma sağlıyor. Kaspersky da aynı şekilde bilgisayarı emanet edebileceğin güvenlik yazılımlarından biri. Malwarebytes bir antivirüs değil fakat tarama amaçlı en gözde yazılımlardan biri benim için. Onun dışında aslan payı kullanıcının kendisine ait, yani sizin daha çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Malwarebytes'in Premium'u antivirüs görevi de görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi antivirüs bilgisayarında kurulu olmayan virüs programlarıdır.
İleri düzey bir kullanıcı olsanız bile internet tarayıcılarının önbelleğine özellikle Chrome Cache'ye bulaşan zararlı yazılımların önüne son kullanıcı olarak geçemezsiniz. Java'nın açıklarını kullanan Exploit zararılılarının zaten önüne geçmeniz mümkün değil. Son kullanıcı mutlaka antivirüs yazılımlarına ihtiyaç duymalı. Günümüzde PDF, MP4, PNG ve GIF dosyalarına rahatlıkla zararlı yazılım gömülüyorken zaten son kullanıcı olarak bunu hissetmeniz ve sezmeniz çok zor olur.

Doğru düzgün PC kullanmasını bilirseniz virüs zaten bulaştırmazsınız. Chrome her halt bulaşıyor zaten. Ben daha ücretsiz iş gören bir antivirüs programı görmedim, PC'yi de ağırlaştırabiliyor. Belki lisanslı satın alsan iyi işler yapabilir ama bilemiyorum orasını. Defender çoğu zaman iş görüyor.

Format atsam bile ilk kuracağım antivirüs Nod32 oluyor her zaman. Başka da bilmem :)

Avast bence en iyi ücretsiz antivirüslerden bir tanesi. Ben testlere inanırım: AV-TEST – The Independent IT-Security Institute
Avast kullanmak istemeyenler Avira ya da Panda kullanabilirler. 360 Total Security yanlış alarm veriyor. Ayrıca Comodo testlerde başarısız. Windows Defender'i saymıyorum bile. :)
Malwarebytes Anti-Malware tarama amaçlı kullanılabilir.
Ücretlilerde ise Bitdefender ya da Kaspersky.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı