En iyi AV hangisidir?

ESET'i 6 gündür kullanıyorum, öyle eskiden olduğu gibi çöp demek yanlış olur. Kaspersky sistemi az kullanıyor diye kullanıyordum ancak ESET sistemi gerçekten muhteşem kullanıyor şu zamana kadar maksimum 45-50 MB RAM kullandığını gördüm genelde Kaspersky sürekli dalgalanıyor ve 40-90 MB arası kullanıyor, koruma olarak Kaspersky'dan pek bir farkı da yok ayrıca.
Hocam aynen sizin dediğiniz gibi bu durum performans testlerine de yansımış.
Kaspersky'dan pek bir farkı da yok ayrıca.
ESET zaten Kaspersky'ın önüne geçti, aslında bir çok AV Kaspersky'ın önüne geçti. Bence 2022 yılında kaspersky İyi değil, orta sınıf bir AV'dir.

2020'den beri takıp ediyorum, yanlışım varsa düzeltin.

Son düzenleme:

ESET zaten Kaspersky'ın önüne geçti, aslında bir çok AV Kaspersky'ın önüne geçti. Bence 2022 yılında kaspersky İyi değil orta sınıf bir AV'dir.

Kaspersky şu sıralar düşüşte dediğiniz gibi. Zaten virüs programı fanatiği olmak saçma bir şey, en kötü 4-5 ayda bir virüs programı değiştirilmeli, çünkü hepsi kendini geliştiriyor hepsinin test sonuçları değişiyor.

ESET zaten Kaspersky'ın önüne geçti, aslında bir çok AV Kaspersky'ın önüne geçti. Bence 2022 yılında kaspersky İyi değil orta sınıf bir AV'dir.

Defender sistemde komple yok. Onu yıllardır kullandım ben. Kaspersky gibi uygulamalara göre daha stabil ve güçlü çalışıyor. Gereksiz pop-up, aktivasyon, reklam falan uğraşmıyorsun üstelik ama sistem de yok.

En iyi AV diye bir şey yoktur bana göre bir antivirüs diğer antivirüsün göremediğini görebilir hepsinin mutlaka ayrı bir açığı vardır çünkü hepsinin Database'i farklı önemli olan gündelik kullanım için uygun sistem özelliklerinize göre çalışan bir antivirüs ve sadece Defender bile yeterli bence bilinçli kullanıcı için yani antivirüsden önce daha çok bence kullanıcı bilinçli olmalı özellikle Windows kullanıyorsa :) İyi sosyaller.

Defender sistemde komple yok. Onu yıllardır kullandım ben. Kaspersky gibi uygulamalara göre daha stabil ve güçlü çalışıyor. Gereksiz pop-up, aktivasyon, reklam falan uğraşmıyorsun üstelik ama sistem de yok.
Ne anlatmak istediğinizi anlayamadım, yada ne kasıt etmek istediğinizi.

@408157 bu konu hakkındaki düşünceniz nedir?

Açıkçası, her ay binlerce yeni tehdit çıkıyor, antivirüs geliştiricileri bunların birçoğunu veritabanına eklemeye çalışıyor. Daha sonra antivirüs test eden websiteleri sonuçlarını paylaşıyor. Bir antivirüsün bulduğu virüsü, diğer antivirüs bulamadığında ya da bulduğu zaman en iyi antivirüs olmuyor. Belirli zaman aralıklarında AV Comparatives, AV-test.org gibi siteler test ediyor ve her test ettikleri zaman diğer testin sonuçları ile aynı olmuyor. Antivirüs zaman dilimine bağlı. Bu sene Kaspersky en iyi antivirüs olur, diğer sene Avast olur, ESET olur, Norton olur. Hep bir antivirüse dayalı kalınmamalı. Bu video açıklayıcı olabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası, her ay binlerce yeni tehdit çıkıyor, antivirüs geliştiricileri bunların birçoğunu veritabanına eklemeye çalışıyor. Daha sonra antivirüs test eden websiteleri sonuçlarını paylaşıyor. Bir antivirüsün bulduğu virüsü, diğer antivirüs bulamadığında ya da bulduğu zaman en iyi antivirüs olmuyor. Belirli zaman aralıklarında AV Comparatives, AV-test.org gibi siteler test ediyor ve her test ettikleri zaman diğer testin sonuçları ile aynı olmuyor. Antivirüs zaman dilimine bağlı. Bu sene Kaspersky en iyi antivirüs olur, diğer sene Avast olur, ESET olur, Norton olur. Hep bir antivirüse dayalı kalınmamalı. Bu video açıklayıcı olabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Biliyordum bu adamı takip ettiğinizi :D Can Değer 🤍

Videoda önerilen AV geçen senenin iyi AV'leri şu anın değil. (Mantık olarak baz almak için izleyin.)
Tornacıyı kim sevmez ki...

Geri
Yukarı