En iyi Battle Royale oyunu hangisidir?

Ben amaçsız Battle Royale türünü çok sevmiyorum. O yüzden benim bir sıralamam yok ama PUBG'nin niye çok oynananlardan biri olduğunu şöyle açıklayabilirim.

Listenizdeki diğer tüm oyunlarda gereğinden fazla gerçek dışı unsurlar var. Kimisi bilim-kurgudan fırlama gibi kimisi gereğinden fazla hızlı.

Bunların arasında PUBG en sadesi ve "görece" en gerçekçi olanı. Bu tarzı sevenler sayesinde çok uzun süre ayakta kaldı.

Dikkat ederseniz, normal klasik FPS oyunlar her zaman bilim-kurgu evrenlerinde, alternatif gerçek dışı dünyalarda geçenlerden daha çok oynanır. Oyun ne kadar iyi olursa olsun. Bugün bir Titanfall ne kadar iyi bir oyun olursa olsun, Halo ne kadar sağlam olursa olsun bir Battlefield kadar oynanmaz. Keza bir looter-shooter ne kadar sağlam olursa olsun eğer gerçekçi değilse Escape from Tarkov kadar oynanmaz. Bir askeri simülasyon eğer gerçek dışı ise, arma kadar oynanmaz.

Basitçe bundan ötürü PUBG'yi sevenler, o oyunu oynuyor. Ki şahsen türü sevmesem de listenizde benim de en çok oynadığım PUBG.

Hocam gerçekçilik olarak Warzone PUBG'den daha gerçekçi bence ama yine de linçlemeden düzgünce anlattığın için teşekkür ederim.

Hocam gerçekçilik olarak Warzone PUBG'den daha gerçekçi bence ama yine de linçlemeden düzgünce anlattığın için teşekkür ederim.
Zaten niye linçleyeyim ki :) Sonuçta münferit son kullanıcıyım. Hangisi gözüme güzel gelirse onu söylüyorum.

Eğer gerçekçilikten kastınız grafik, silah modellemeleri, vuruş hissi falansa, katılıyorum. Ama ekipman açısından o da biraz fazla teknolojik. Hatta bazı tuhaf gerçek dışı teknolojiler de var. Zor geliyor bizim gibi ihtiyarlara, çaktırmayın. O yüzden taka-tuka düz oyunları tercih ediyoruz :)

Bir tek Escape From Tarkov'a üşenmiyorum ayrıntılarla uğraşırken, o derece yani. O da 2017'den beri bağımlılık yaptı ondan tabii.

Zaten niye linçleyeyim ki :) sonuçta münferit son kullanıcıyım. Hangisi gözüme güzel gelirse onu söylüyorum.

Eğer gerçekçilikten kastınız grafik, silah modellemeleri, vuruş hissi falansa, katılıyorum. Ama ekipman açısından o da biraz fazla teknolojik. Hatta bazı tuhaf gerçek dışı teknolojiler de var. Zor geliyor bizim gibi ihtiyarlara, çaktırmayın. O yüzden taka-tuka düz oyunları tercih ediyoruz :)

Bir tek Escape from Tarkov'a üşenmiyorum ayrıntılarla uğraşırken, o derece yani. O da 2017'den beri bağımlılık yaptı ondan tabii.

Bende Escape from Tarkov oynamak istiyorum ama çok pahalı.

Bence PUBG. Uğruna 2018 senesinde ekran kartı yaktığımı düşünecek olursak 😁 açık ara farkla birinci. Ha Pubg'yi benim kendi özelimde sevme sebebim, gerçekçi çatışma hissiyatı vermesi. Araziyi kullanma ve silahların gerçekçiliği açısından ele alındığında askeri operasyonel havası başarılı. Üstelik 4 kişilik arkadaş grubu ile girildiğinde tadından yenmiyor. Elbette salt kıstasımız ''Gerçekçilik'' olursa Escape From Tarkov gibi aşırı realistik ve başarılı örnekler de var. Ama o derecede realistik bir fps oyunu benim pek tercih edebileceğim bir şey değil. Pubg'ye dönersek haritaların devasa boyutları ve farklı biyomları da oyunu benim açımdan cazip kılmakta. Keşke oyunu oradan oraya koşturmacalı Battle Royale genre'sından çıkartsalar... Atıyorum teçhizatı baştan seçip atlamalı bir mod, operasyonel açıdan çok daha güzel olabilirdi. Veyahut Dayz ve Arma'dan bildiğimiz başarılı bir sandbox oynanış imkanı, base kurabilme vb. özellikler de güzel olurdu. Tabi bu saydıklarım ''Vizyon'' kavramını içselleştirebilmiş yapımcıların üstüne düşüneceği kıstaslar. Hafta içleri işten gelip akşamları oturup 3-4 el keyifli bir şeyler oynama kıstasında Pubg hala ve hala başarılı bir örnek.

Sizce en iyi Battle Royale oyunu hangisi? Benim sıralamam böyle;

Apex Legends > Fortnite > Warzone > PUBG.

Tabii ki de kişiden kişiye değişir.
Ama en kötüsü PUBG bence, bu oyunu oynayanlar niye oynuyor anlamış değilim.
Sizinde dediğiniz gibi kişiden kişiye değişir. Benim tercihim şu şekilde PUBG , Fortnite , Warzone , Apex.

Bu 4'ü arasında en sevdiğim Apex ama oynamayı beceremiyorum.

Geri
Yukarı