En iyi bilgisayar parçaları hangi markanın?

Benim fikrim beğenmek zorunda değilsin. MSI modelleri de güzel ancak Asus benim hoşuma gidiyor. Gigabyte Aorus serisi de güzel.

Al Tier List alıntısı. Neyse... dediğin marka al Tier List'in en tepesinde. Motherboard VRM Tier List v2 (currently AMD only)

Tier S: 300A current draw on little ambient airflow (i.e below a big air cooler in a well-ventilated case), maxed out 3950X on liquid nitrogen (LN2) overclocking
Asus: X570 Crosshair VIII Hero
Gigabyte: X570 Aorus Xtreme
MSI: X570 Godlike

En iyiyi arıyorsunda neye göre. Mesela anakart tarafında B450 olarak en iyi MSI dır X570 olarak ASUS(sallıyorum bu arada). İstediklerinin net cevabı yok.

En iyi kişiden kişiye göre değişir. Bana göre sorarsan ;

Anakart : asus
İşlemci : İntel
Ekran kartı : MSİ
SSD : Samsung
Monitör : BenQ

Anakartta Gigabyte,işlemci için amd, ssd için wd, psu için fsp sağlam markalardır.

Amd'nin tercih edilmesinin sebebi olarak overclock yapılması,fiyatının intel'e göre uygunluğu ve en önemlisi en son çıkan 5600x işlemcisinin performansına bakarsanız bence artık intel devrinin bittiğini söyleyebiliriz. Intel kısa süre içerisinde 14mm'den vazgeçmezse iyice piyasadaki payını kaybetmesi işten bile değil.O işlemciler için neden ekstra bir soğutucu alalım ki.
Daha dün akşam Amd’nin Ryzen 9 3900X işlemcisiyle, İntel’in İ5 10600K performans karşılaştırmalarına baktım. Bence kesinlikle parasının hakkını veren bir işlemci değil 3900X. Fiyatıda aşağı yukarı 10600K’nın iki katı. Yani demem o ki, geçmişi çabuk unutuyoruz. İntel’in devri neden kapansınki. Sonuçta iki üreticide son kullanıcı odaklı değil maddi kazanç odaklı. Siz sanıyormusunuz ki, Amd tek el olmuş olsa İntel gibi yapmayacak. Bu arada ben İntel işlemci kullanıyorum ama İntel taraftarı değilim. Amd taraftarıda değilim. Hangi üretici son kullanıcıdan yanaysa ondan tarafım. Bizler sadece kurbanız. Ellerindeki 10-15 yıllık hazırda beklettikleri teknolojileri, gıdım gıdım bizlere sunan bu üreticilerle baş başayız ne yazık ki. Yani ne yapsak ne desek boş. Hayırlısı ne ise o olsun.

Geri
Yukarı