En iyi Display Port hangisi?

Lazasker

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.

6700 XT ekran kartı ile BenQ 144 Hz monitöre sahibim. Lanet olsun ki 144Hz ile bir titreme/yırtılma (screen tearing) ve açılıp kapanma sorunu yaşıyorum. (bkz: Oyun dışı 60Hz üstü görüntü yırtılması) ne denediysem olmadı. Belki kablodandır diye kabloyu değişeceğim. Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanda kullandığın kablo ne ?

İkisinden biri ama tam bilmiyorum. Vatan'dan almıştım. Üzerinde yazmıyor markası.

Hocaö bunu alın, kafanız rahat etsin.
Tamamdır, teşekkür ediyorum. Bu arada az önce monitörün kendi HDMI kablosunu taktım, daha önce hiç takmamıştım. HDMI 144 hz desteklemiyor diye biliyordum. Şu an HDMI ile monitörü 144 hz kullanabiliyorum ve şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Bir süre böyle kullanayım, sorunun kabloda olduğunu anladıktan sonra önerdiğiniz DP'yi alacağım. Teşekkürler.

1.4 olması gerekmiyor mu? Bende böyle bir giriş bulunmuyor. Ama bunun 1.4'ü diyorsanız ayrı...
DisplayPort ve HDMI sürümlerinin tamamı fiziksel olarak aynı olduğu için hepsi birbirine takılabilir(DisplayPort HDMI portuna takılmaz tabii ki).
1.4 en üstün Display Port sürümüdür ama siz 1080p 144Hz almak istiyorsanız. Tüm Display Port sürümleri işinizi görür.

DisplayPort ve HDMI sürümlerinin tamamı fiziksel olarak aynı olduğu için hepsi birbirine takılabilir(DisplayPort HDMI portuna takılmaz tabii ki).
1.4 en üstün Display Port sürümüdür ama siz 1080p 144Hz almak istiyorsanız. Tüm Display Port sürümleri işinizi görür.
Arkadaşın verdiği linkteki kablonun ucu benim soketlerle uyumlu değil hocam o anlamda söyledim.

Arkadaşın verdiği linkteki kablonun ucu benim soketlerle uyumlu değil hocam o anlamda söyledim.
Aslında uyuyor. DP 1.2 kabloyu 1.4 portuna takabilirsin. Aynı monitörünün DP 1.2 portuna sahip olması gibi.
Ha bu arada monitörünüzün 1.2 portu olduğu için 1.4 özelliklerinden faydalanamazsınız, 1.2'ye sıfırlanır.

Geri
Yukarı