En iyi Dota 2 kahramanları

9544

Kilopat
Makaleler
46
Yer
Dark
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizce Dota 2'de en iyi kahraman hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Arkadaşlar sizce dota2'de en iyi kahraman hangisi?

Kırmızı şerit arası yazdıklarım Warcraft Dünyası'na dışardan bakış yazısı gibi bir şey oldu. Okumaya gerek yok, isterseniz okuyun. :) Onun harici konu ile alakalı.

Bu soruyu sorduğun için seni sonsuza kadar noob ilan ediyorum. :) Tabi şaka yapıyorum.

Bu tür oyunlarda her hero eşit kabul edilir. Her heronun bir antisi muhakkak olur. Her heronun eksileri ve artıları vardır. Sadece Dota 2 değil. Bu tarz olan her oyunda.

-------------------------
Mesela Heroes of the Storm oyununu ele alalım. Lich King, Warcraft Dünyası'nın en güçlü Boss dediğimiz bir karakter(WoW'da Lich King çağı biteli yıl oluyor üstüne sürüsüne ek paketi eklendi. Birde Warcraft III var, Frozen ek paketi ile, oyunun sonunda( paragraf bitene kadar spoiler içericek ) Arthas, İlidian'ı yenerek buz dağının içindeki kaskı taktı. Bununla birlikte Lich King oldu, nasıl anlatsam kask çok güçlü bir efsun, seni yönetiyor. Warcraft hikayesinde Lich King'e saldırıyorlar zehirli dumanlar ile mancılıklarla atarak. 3 saniyede ölmesi gerekirken kaskın verdiği güç onu ayakta tutuyor, sonuç ölmüyor, şatoya geri dönüyor).

Asıl bunun yüzlerce sayfalık yazılı hikayesi olması gerek... Evet var da eskiden alacaktım bak şimdi akıma geldi. Yaza alacağım Sherlock seti sırayı bekleyecek anlaşılan. @Berke Kan görmesin... :) Alacağım kitap listesi tamamdır. Şimdi burada linkleri paylaşacağım. Tabi bundan sonra Sherlock ve diğerleri gelecek. Sen ne sordun ben ne anlatıyorum neyse konumuza gelelim...
------------------

Düşünsene aynen Heroes of Storm'a koyduklarını bunu(Lich King)... Koydular ama her hero eşit kabul ederek, yeteneklerini mümkün oldukça eşitlemeye çalışarak yapıyorlar.

İlk Dota oynadığımda bir hero oynar o heronun süper olduğunu kabul ederek oynardım. Sonra her aldığım heroda bunu demeye başladım. :) Ne demek istediğimi anlamışsındır.

Son düzenleme:
Oyuna yeni başlıycaksanız riki gibi karakterlerle başlıyabilirsiniz. Sürekli görünmez olması sayesinde işi biraz daha kolay oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi karakter diye bir şey yok ama en sevdiğin karakter hangisi diye sorabilirdin.

Ben çoğu hero'yu eşit derece seviyorum. Ama en çok oynadıklarım şunlar: Invoker, Mirana, Weaver, Lifestealer, Windranger, Bloodseeker, Phantom Assasin.

oyuna yeni başlıycaksanız riki gibi karakterlerle başlıyabilirsiniz.Sürekli görünmez olması sayesinde işi biraz daha kolay oluyor.

Bence oyuna yeni başlayan birine ne kadar kolay olursa olsun yakın dövüşen biri önerilmemeli. Bir de kimsenin zevkine karışamam ama Riki'yi oynadıktan sonra birkaç değişik tarzda hero denerseniz onu oynamazsınız zaten. Çok düz bir hero'dur.

Teşekkürler arkadaşlar.
Gelen yorumlarınızdan yola çıkarak en iyi karakterin riki olduğuna karar verdim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı