En İyi Ekran Kartı Soğutması F/P (Marka Geneli Anket)

En iyi F/P Ekran Kartı Soğutucusu Üreten Marka

• Sapphire

• MSI

• Asus

• Galax

• INNO3D

• GIGABYTE

• ZOTAC

• XFX

• PowerColor

• EVGA

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Markaya göre seçim yapmak çok ama çok saçma. Gigabyte'ın Windforce 2X modeli kötü mesela, ASUS'un da "eski" TUF serisi berbattı, MSI Armor kötü... Böyle uzar gider. Marka değil, model karşılaştırın.

Al bakalım 2060 Windforce'u, 80 derecenin üstü görecek misin, görmeyecek misin bir bakalım.

Benim arkadaşım kullanıyor yükte 75 anca görüyor.

XFX, Powercolor ve Zotac koşarak listeden çıksın. Gigabyte, Asus, MSI iyi markalar ama Armor tarzı seriler ürettiklerinden dolayı insana güven vermiyor. Inno3D genelde ekonomik ürünleriyle ön plana çıktığı için onu da çıkartabiliriz belki listeden. Sapphire, Evga ve Galax ise soğutma anlamında bence en iyi markalardan.

Benim arkadaşım kullanıyor yükte 75 anca görüyor.
İnternette birçok test var. Windforce 2X fanlı modelden bahsediyorum, 85 derecelere kadar çıktığına şahit oldum, kaldı ki 5600 XT modelinde de en berbat modellerden birisi.

Markaya göre seçim yapmak çok ama çok saçma. Gigabyte'ın Windforce 2X modeli kötü mesela, ASUS'un da "eski" TUF serisi berbattı, MSI Armor kötü... Böyle uzar gider. Marka değil, model karşılaştırın.

Al bakalım 2060 Windforce'u, 80 derecenin üstü görecek misin, görmeyecek misin bir bakalım.

Katılıyorum. Konuyu gördüğüm gibi ben de aynı şeyi düşündüm. Marka marka olarak değil de model olarak karşılaştırsak daha iyi çünkü her modelin soğutma performansı farklı oluyor. Örnek vermek gerekirse. Eski sistemimde MSI RX 570 Armor vardı. NFS Payback ve The Crew 2'de 81-85 arası geziyordu. Şimdiki sistemimde MSI GTX 1660S Gaming X var aynı oyunlarda 68 derecenin üstüne çıkmadım. İki sistemin kasasının soğutmaları hemen hemen aynıydı bu arada fark etse etse 3-4 derece eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı