En iyi ezberleme yöntemi nedir?

AsilTÜRK

Decipat
Pazartesi zor bir dersin bütünlemesine gireceğim. Elimde sınav soruları var fakat mantığı bilmediğim için sadece ezberleme yapmam gerekiyor.
Sorulardan 2 tanesini göstereyim nasıl ezberlerim en kolay şekilde?
Toplam 10 soru var bazıları biraz daha uzun 7 tanesi kısa sorular attıklarım gibi.

Ekran Resmi 2023-01-20 20.44.01.png

Baş harflerini kodlama yapıyorum. İlk satırı okuyorum okuyorum okuyorum sonrasında ikinci satırı defalarca tek tek okuyorum ardından birinci satır ile başlayıp ikinci satır ile bitiriyorum ve bunu sürekli 2'li 2'li tekrarlıyorum.

Ben yazarak verim alıyorum ama en iyisi nedir fikrim yok.

Yazmaktan kastınız üst üste birden fazla yazmak mı? Biraz okuyunca aklımda kaldığını fark ettim birazdan üst üstte 4-5 defa yazacağım her soruyu. Sizce bu 10 soru pazartesiye kadar ezberlenir mi?

Baş harflerini kodlama yapıyorum. İlk satırı okuyorum okuyorum okuyorum sonrasında ikinci satırı defalarca tek tek okuyorum ardından birinci satır ile başlayıp ikinci satır ile bitiriyorum ve bunu sürekli 2'li 2'li tekrarlıyorum.

Aslında bayağı mantıklıymış deneyip geliyorum :D
Önce ilk satırı birkaç defa okuyacağım sonra 2. satırı sonra 3. satırı en sonda tüm soruyu okuyacağım, okuma sonunda da bir de bakmadan aklımda kalanları görmeye çalışırım. Sağ olun hocam umarım tutar bu taktik :D

Yazmaktan kastınız üst üste birden fazla yazmak mı? Biraz okuyunca aklımda kaldığını fark ettim birazdan üst üstte 4-5 defa yazacağım her soruyu. Sizce bu 10 soru pazartesiye kadar ezberlenir mi?
Birden fazla yazmak evet bilmiyorum kişiden kişiye değişir fakat yoğun bir tempoyla çalışır iseniz bence yetişir.

Gece yatmadan önce çalışırsanız gün içindeki çalışmanıza göre çok daha fazla aklınızda kalır. Çalıştıktan sonra başka bir şeyle uğraşmadan direkt yatın sabah kalktığınızda çok işe yaradığını göreceksiniz.
Hocam güzel bir noktaya değinmişsiniz katılıyorum.

Gece yatmadan önce çalışırsanız gün içindeki çalışmanıza göre çok daha fazla aklınızda kalır. Çalıştıktan sonra başka bir şeyle uğraşmadan direkt yatın sabah kalktığınızda çok işe yaradığını göreceksiniz.

Yabancı dil öğrenen birisi olarak günde 25 kelimeyi bu şekilde ezberlediğim taktiktir kendisi, gerçekten mükemmel ötesi

Hocam şu an çalışıyorum fakat pek kalıcı olmuyor. Üst üste 10 defa falan okuyorum sonra kağıda geçireyim diyorum aklımda bir şey kalmamış sanırım stresten dolayı.
Bir de hepsi kod sıradan tanımlar değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı